Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. novembra 2023

Na loď izraelského miliardára zaútočil iránsky dron, celosvetová lodná doprava sa stáva terčom vojny na Blízkom východeKontajnerová loď vlastnená izraelským miliardárom Idana Ofera sa v Indickom oceáne stala terčom útoku podozrivého iránskeho bezpilotného lietadla. V sobotu to uviedol predstaviteľ amerického ministerstva ...Zdieľať
caribbean_carnival_nyc_53056 676x451 26.11.2023 (SITA.sk) - Kontajnerová loď vlastnená izraelským miliardárom Idana Ofera sa v Indickom oceáne stala terčom útoku podozrivého iránskeho bezpilotného lietadla. V sobotu to uviedol predstaviteľ amerického ministerstva obrany.


Útok na plavidlo CMA CGM Symi nastal v piatok v čase, keď sa celosvetová lodná doprava čoraz viac stáva terčom už niekoľko týždňov trvajúcej vojny na Blízkom východe.

Predstaviteľ Pentagonu pod podmienkou anonymity pre agentúru AP povedal, že loď plaviaca sa pod vlajkou Malty sa v medzinárodných vodách stala terčom útoku iránskeho dronu Šáhid, ktorý viezol výbušné zariadenie.

Dron explodoval a spôsobil poškodenie lode, no nezranil nikoho z posádky. Američania naďalej monitorujú situáciu, pričom podľa spomenutého nemenovaného predstaviteľa sa domnievajú, že za útokom pravdepodobne stoja iránske Revolučné gardy.


Zdroj: SITA.sk - Na loď izraelského miliardára zaútočil iránsky dron, celosvetová lodná doprava sa stáva terčom vojny na Blízkom východe © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koalícia ide zmeniť fungovanie úradu na ochranu oznamovateľov, tvrdí Taraba a nenechajú si diktovať
<< predchádzajúci článok
Militanti Hamasu odovzdali desiatky rukojemníkov Izraelu, každé prepustenie predlžuje prímerie