Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. marca 2007

Minister Kašický odišiel z opravárenského podnikuMinister obrany František Kašický odišiel krátko pred 10:30 z priestorov Vojenského opravárenského podniku (VOP) v Novákoch. Napriek tomu, že na 9:00 bola avizovaná jeho tlačová beseda po ...Zdieľať

BRATISLAVA/NOVÁKY 3. marca (WEBNOVINY) - Minister obrany František Kašický odišiel krátko pred 10:30 z priestorov Vojenského opravárenského podniku (VOP) v Novákoch. Napriek tomu, že na 9:00 bola avizovaná jeho tlačová beseda po zasadnutí krízového štábu, minister sa pri novinároch nezastavil. Kašický odišiel do nemocnice v Bojniciach, kde je hospitalizovaných najviac zranených a pôjde aj do Zemianskych Kostolian, kde sú príbuzní nezvestných. Tlačová beseda by mala byť popoludní.

Minister by si mal po návrate pozrieť situáciu aj z vrtuľníka. Vojenskí pyrotechnici našli malé rozbušky, ktoré môžu explodovať už len pri zakopnutí - a preto čistia priestor podniku, informoval hovorca ministra obrany Vladimír Gemela. Všetko, čo zatiaľ našli v podniku, bolo v súlade so smernicami, dodal Gemela.

Krátko pred 11:00 do podniku vpustili desiatky áut zamestnancov. Niektorí z nich čakali na vstup od skorých ranných hodín, aby zistili čo s nimi bude. V. Gemela uviedol, že obnovenie prevádzky v tomto podniku je vzhľadom na rozsah škôd nepravdepodobné. Po výbuchu vznikol kráter, ktorý má šírku vyše 20 metrov a explózia zničila priestor vo veľkosti niekoľkých futbalových ihrísk. Vo Vojenskom opravárenskom podniku do piatku pracovalo 381 zamestnancov.

Riadiaci dôstojník Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Jozef Voľanský agentúre SITA potvrdil, že o 7:45 na mieste tragédii hasiči ukončili svoju činnosť. O 14:00 by mal opäť zasadať krízový štáb. Na hasenie po detonácii použili hasiči 240 000 litrov vody a k dispozícii mali 22 automobilových cisterien. Vo Vojenskom opravárenskom podniku mali hasiči celkovo 36 kusov rôznej techniky. Od hasičských cisterien, cez žeriav, vyslobodzovaciu technika, rýpadlo až po techniku na vyhľadávanie osôb vrátane termokamier. Na mieste zasahovalo 100 hasičov z Trenčianskeho, Banskobystrického, Bratislavského a Žilinského kraja.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pápež vymenoval nového varšavského arcibiskupa
<< predchádzajúci článok
Rada KDH sa bude zaoberať prípravou snemu

Minister Kašický odišiel z opravárenského podniku - diskusné fórum čitateľov