Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. februára 2007

Minister Kubiš na rokovaní BR OSN v New YorkuMinister zahraničných vecí SR Ján Kubiš sa v dňoch 18. až 24. februára v sídle Organizácie Spojených národov (OSN) v New Yorku zúčastní na aktivitách, ktorými vyvrcholí februárové ...Zdieľať

BRATISLAVA 17. februára (WEBNOVINY) - Minister zahraničných vecí SR Ján Kubiš sa v dňoch 18. až 24. februára v sídle Organizácie Spojených národov (OSN) v New Yorku zúčastní na aktivitách, ktorými vyvrcholí februárové slovenské predsedníctvo v Bezpečnostnej rade (BR) OSN.

Pod vedením šéfa slovenskej diplomacie sa v utorok 20. februára uskutoční otvorená diskusia BR OSN k reforme bezpečnostného sektora (RBS), ktorú si SR zvolila za tematickú diskusiu svojho predsedníctva. Agentúru SITA o tom informoval tlačový hovorca rezortu zahraničných vecí Ján Škoda.

Podľa rezortu, výber témy vysoko ocenili nielen členské krajiny BR OSN, ale aj generálny tajomník OSN Pan Ki-mun, ktorý tento postoj vyjadrí aj osobnou účasťou a vystúpením na utorňajšej diskusii. Počas nej Slovensko predloží svojim partnerom na schválenie návrh predsedníckeho vyhlásenia, prostredníctvom ktorého chce konkrétne prispieť k vypracovaniu a realizácii komplexnej koncepcie OSN pre oblasť RBS. Počas týždenného pobytu v New Yorku sa minister Kubiš stretne aj s ďalšími vysokými predstaviteľmi medzinárodnej organizácie a jej agentúr vrátane predsedníčky 61. Valného zhromaždenia OSN, bahrajnskej diplomatky šejky Haje Rašíd Al-Chalifovej a novovymenovanej zástupkyne generálneho tajomníka OSN Aše-Rose Migirovej (bývalej ministerky zahraničných vecí Tanzánie).

Minister zahraničných vecí SR sa v New Yorku stretne aj s viacerými vedúcimi delegácií stálych i nestálych členov BR OSN. Zúčastní sa aj na otvorení diskusie BR OSN o spolupráci rady s medzinárodnými organizáciami pri implementácii rezolúcií, ktoré sú venované otázkam nešírenia zbraní hromadného ničenia. SR presadila do februárového programu BR OSN rokovanie o texte predsedníckeho vyhlásenia zameraného na túto oblasť.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do Teheránu pricestoval sýrsky prezident
<< predchádzajúci článok
Rezort plánuje zvýšiť počet odborníkov v školských poradniach