Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. februára 2007

Do Teheránu pricestoval sýrsky prezidentSýrsky prezident Bašár al-Assad v sobotu pricestoval do Teheránu, kde má na programe rozhovory s iránskymi predstaviteľmi o situácii na Blízkom východe a bilaterálnej spolupráci. Informovala o tom ...Zdieľať

TEHERÁN 17. februára (WEBNOVINY) - Sýrsky prezident Bašár al-Assad v sobotu pricestoval do Teheránu, kde má na programe rozhovory s iránskymi predstaviteľmi o situácii na Blízkom východe a bilaterálnej spolupráci. Informovala o tom iránska štátna televízia. Al-Assada slávnostne privítal iránsky prezident Mahmúd Ahmadínedžád, s ktorým mal diskutovať o bilaterálnych a regionálnych problémoch vrátane Iraku. Neskôr sa má stretnúť s bývalým prezidentom Akbarom Hášemím Rafsandžáním a najvyšším duchovným vodcom ajatolláhom Alím Chameneím. Sýrskeho prezidenta na dvojdňovej návšteve sprevádza minister zahraničných vecí Wálid al-Muallim a viceprezident Farúk aš-Šará.

Al-Assadova návšteva Iránu je už piatou v poradí od jeho nástupu do úradu v roku 2000 a druhou od víťazstva Ahmadinedžáda v prezidentských voľbách. Iránsky konzervatívny prezident navštívil Damask v januári 2006, pričom viedol rozhovory s al-Assadom a politickými lídrami palestínskych militantných organizácií. Tradiční spojenci Sýria a Irán čelia obvineniam Spojených štátov amerických z negatívneho pôsobenia v blízkovýchodnom regióne, pričom údajne podporujú povstalcov a umožňujú neobmedzený prechod militantov cez hranice. Obe krajiny obvinenia odmietajú. Sýria tiež podporuje kontroverzný jadrový program Iránu.

SITA, AP, AFP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Senát sa opäť zaoberá Bushovou stratégiou pre Irak
<< predchádzajúci článok
Minister Kubiš na rokovaní BR OSN v New Yorku