Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. augusta 2007

Ministerstvo dôrazne odmieta obvinenia ZZPMinisterstvo zdravotníctva (MZ) dôrazne odmieta obvinenia Združenia zdravotných poisťovní (ZZP) z nekoncepčnej práce a z podliehania lobistickým tlakom. Ako sa ďalej uvádza v stanoviska MZ, ...Zdieľať

BRATISLAVA 14. augusta (SITA) - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) dôrazne odmieta obvinenia Združenia zdravotných poisťovní (ZZP) z nekoncepčnej práce a z podliehania lobistickým tlakom. Ako sa ďalej uvádza v stanoviska MZ, zneisťovanie verejnosti a celého sektora zdravotníctva, z ktorého ZZP obviňuje ministerstvo zdravotníctva, možno pripísať práve združeniu a v ňom zoskupeným zdravotným poisťovniam. Svedčí o tom podľa MZ napríklad získavanie poistencov podvodom na úkor Spoločnej zdravotnej poisťovne, keď náboroví pracovníci začiatkom júla klamlivo informovali poistencov, že Spoločná zdravotná poisťovňa od budúceho roka zanikne a mali by sa teda prepoistiť do ich zdravotnej poisťovne.

"Ďalšími príkladmi nečestného boja o poistencov sú konkrétne situácie, ktoré zažívajú zamestnanci na pracoviskách," uvádza sa v stanovisku MZ. Zamestnávatelia podľa MZ vyvíjajú nátlak na pracovníkov, aby sa poistili v súkromnej zdravotnej poisťovni. Ako sa ďalej konštatuje v stanovisku, ministerstvo zdravotníctva dokonca zaregistrovalo aj informáciu, ktorá popisuje praktiky súkromnej zdravotnej poisťovne, v ktorej každý jej zamestnanec musí získať sto podpisov pod petíciu o zisku zdravotných poisťovní, pričom takéto nátlakové akcie si osvojili aj ďalšie súkromné zdravotné poisťovne. "Práve takéto praktiky zneisťujú občanov, ktorí sa opakovane obracajú na MZ s otázkou, či je takéto konanie v súlade so zákonom," uvádza sa v závere stanoviska ministerstva zdravotníctva.

SITA


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 ZZP nesúhlasí s návrhom minimálnej siete (14. 8. 2007)
 Podľa ZZP chýba zdravotníctvu koncepcia (14. 8. 2007)nasledujúci článok >>
Rast maďarského HDP v 2. kvartáli najpomalší za 11 rokov
<< predchádzajúci článok
Dieru v infosystéme súdu spôsobil šéf informatikov