Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Dlhová kríza

16. februára 2012

Moody's hrozí zhoršením ratingu veľkým globálnym bankámRatingová agentúra Moody’s vo štvrtok pohrozila zhoršením hodnotenia úverovej dôveryhodnosti 17 veľkých medzinárodných bánk. Zdôvodnila to zhoršenými podmienkami financovania, ...Zdieľať
moodys BRATISLAVA 16. februára (WEBNOVINY) - Ratingová agentúra Moody’s vo štvrtok pohrozila zhoršením hodnotenia úverovej dôveryhodnosti 17 veľkých medzinárodných bánk.


Zdôvodnila to zhoršenými podmienkami financovania, sprísneným regulačným prostredím, ako aj sťaženými podmienkami na trhu.

Moody‘s preveruje s možnosťou zníženia dlhodobé úverové ratingy Bank of America, Citigroup, Goldman Sachs, JPMorgan Chase, Morgan Stanley a Royal Bank of Canada. V Európe sa ratingová agentúra zamerala na spoločnosti Barclays, BNP Paribas, Credit Agricole, Deutsche Bank, HSBC, Royal Bank of Scotland, Societe Generale, Credit Suisse a UBS.

Na zozname preverovaných finančných inštitúcií sú ďalej spoločnosti Macquarie a Nomura. "Firmy na kapitálových trhoch čelia stupňujúcim sa výzvam, akými sú náročnejšie podmienky financovania, zhoršená dostupnosť úverov, zvýšená regulačná záťaž a náročnejšie prevádzkové podmienky," uviedla agentúra vo vyhlásení.

Ratingová agentúra Moody’s predtým vo štvrtok oznámila, že začína preverovať úverové ratingy 114 finančných inštitúcií v 16 európskych krajinách. Zdôvodnila to dopadmi dlhovej krízy v regióne a zhoršujúcou sa úverovou dôveryhodnosťou európskych vlád.


Moody's začala revíziu

Medzinárodná ratingová agentúra Moody's začala v stredu proces revízie ratingov 114 finančných inštitúcií v 16 európskych štátoch.

Ako dôvod tohto kroku agentúra uviedla dopady dlhovej krízy v eurozóne na bankový sektor a zhoršujúca sa dôveryhodnosť vlád regiónu. Týka sa to finančných ústavov v Rakúsku (8), Belgicku (1), Dánsku (8), Fínsku (1), Francúzsku (10), Nemecku (7), Taliansku (24), Luxembursku (1), Holandsku (6), Nórsku (1), Portugalsku (6), Slovinsku (4), Španielsku (21), Švédsku (5), Švajčiarsku (2) a vo Veľkej Británii (9).


Znížené ratingy ôsmich krajín

Medzinárodná ratingová agentúra Moody's 13. februára zhoršila výhľad a ratingy ôsmich krajín eurozóny a Veľkej Británie. Agentúra poukázala na zvýšené makroekonomické a finančné riziká vyplývajúce z dlhovej krízy v eurozóne, ktoré môžu viesť k prehĺbeniu špecifických problémov dotknutých krajín.

Ratingy Francúzska, Rakúska a Veľkej Británie agentúra potvrdila na stupni Aaa a pridelila im negatívny výhľad. Ratingy Talianska a Malty agentúra znížila na úroveň A3 zo stupňa A2, Portugalska na Ba3 z Ba2, Slovinska na A2 z A1 a Španielska na A3 z A1. Výhľad ratingov týchto krajín agentúra zmenila na negatívny zo stabilného.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zmena na Komunikačnom oddelení spoločnosti Henkel Slovensko
<< predchádzajúci článok
Slovenský vojak v Afganistane odhalil zločineckú skupinu