Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. marca 2012

Moody's zhoršila výhľad slovenského bankového sektoraMedzinárodná ratingová agentúra Moody's zmenila výhľad slovenského bankového sektora na negatívny zo stabilného. Dôvodom je riziko oslabenia hospodárskeho rastu a kvality aktív ...Zdieľať
nbs BRATISLAVA 28. marca (WEBNOVINY) - Medzinárodná ratingová agentúra Moody's zmenila výhľad slovenského bankového sektora na negatívny zo stabilného.


Dôvodom je riziko oslabenia hospodárskeho rastu a kvality aktív bankového systému, uviedla agentúra v novej správe o výhľade bankového systému krajiny, ktorý zverejnila v utorok večer.

Moody's očakáva, že prostredie na podnikanie na Slovensku sa oslabí v dôsledku celkového ekonomického spomalenia Európskej únie. To bude znamenať tlak na kvalitu aktív, čo utlmí ziskovosť bánk.

Tieto faktory však vyvažuje to, že agentúra naďalej očakáva dobrú likviditu slovenského bankového systému a primeranú kapitalizáciu.

Moody's odhaduje, že rast slovenského hrubého domáceho produktu (HDP) sa spomalí v tomto roku na zhruba 1,7 % z úrovne 3,1 % za minulý rok.

Napriek tomu, že za posledné dva roky sa zisky zlepšili, agentúra sa domnieva, že oslabenie podnikateľského prostredia bude znižovať ziskovosť bánk.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dlhová kríza v Európe ustupuje, tvrdí Dudley
<< predchádzajúci článok
Hasiči likvidovali veľký požiar tráv pri Hradištskej Moľve

Moody's zhoršila výhľad slovenského bankového sektora - diskusné fórum čitateľov