Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. apríla 2007

Muž zastrelený policajtom mal v chatke celý arzenálPolicajt, ktorý dnes predpoludním v obci Radava v Novozámockom okrese zastrelil páchateľa, je v starostlivosti psychológov. Ako povedal na tlačovej besede policajný prezident Ján Packa, policajné ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. apríla (WEBNOVINY) - Policajt, ktorý dnes predpoludním v obci Radava v Novozámockom okrese zastrelil páchateľa, je v starostlivosti psychológov. Ako povedal na tlačovej besede policajný prezident Ján Packa, policajné pohotovostné útvary majú svojich psychológov a je štandardom, že po takýchto mimoriadnych udalostiach s policajtmi pracujú.

Tridsaťsedemročného Mariána R. zastrelil dnes o 9:00 kukláč z policajného pohotovostného útvaru v Nitre. Policajti totiž po mesiaci zhromažďovania dôkazov, že Marián R. má v chatke celý zbrojný arzenál, dostali súhlas na domovú prehliadku. Marián R. však na výzvy polície nereagoval a na policajtov namieril odistený samopal s 38 nábojmi, v tom naňho policajt vystrelil, tiež zo samopalu a páchateľ dostal ranu do srdca. Zomrel i napriek tomu, že policajti sa ho snažili oživovať. "Zákrok bol zákonný, rýchly a logický, pretože páchateľ ohrozoval život policajtov," povedal Packa a dodal, že ide o prvý prípad, keď páchateľa zastrelil policajt zo špeciálneho útvaru.

Keď polícia prehľadala chatku, v ktorej sa páchateľ zdržiaval, našla tam dva samopaly, množstvo výbušnín, vojnovú muníciu, protipancierovú päsť, rôzne výbušné systémy, ale aj pervitín a komponenty na výrobu drog. "Mal tam celkom slušný arzenál, ktorý by dokázal udržať v pohotovosti celú dedinu," vyhlásil Packa. Marián R. bol už v minulosti odsúdený za nedovolené ozbrojovanie a všeobecné ohrozenie, 10. októbra 2005 totiž vybuchol jeho dom a podľa Packu to bolo výsledkom jeho neodborného nakladania s výbušninami.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Skončila konferencia V4DIS 2007 v Hradci Králové
<< predchádzajúci článok
Lučenecký prokurátor bude pred ŠS opäť v septembri

Muž zastrelený policajtom mal v chatke celý arzenál - diskusné fórum čitateľov

Neni tak jak si vsetci myslia22.2. 16:44:49
Neni tak jak si vsetci myslia22.2. 16:44:52