Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. júla 2011

Muž získal za 16 dolárov dom v hodnote 330-tisíc dolárovIstý Kenneth Robinson z Texasu sa vďaka málo známemu zákonu stal majiteľom opusteného domu v hodnote 330-tisíc dolárov (v prepočte takmer 235-tisíc eur), pričom ho to stálo ...Zdieľať
gabrielle giffordsovu prepustili z nemo Ilustračné foto: SITA/APBRATISLAVA 19. júla (WEBNOVINY) - Istý Kenneth Robinson z Texasu sa vďaka málo známemu zákonu stal majiteľom opusteného domu v hodnote 330-tisíc dolárov (v prepočte takmer 235-tisíc eur), pričom ho to stálo iba 16 dolárov (v prepočte 11,39 eura).


Robinson sa 17. júna nasťahoval do opusteného domu v meste Flower Mound na severe Texasu, pričom spoločnosť, od ktorej mal pôvodný majiteľom domu hypotéku, už predtým prestala podnikať. Robinson si však nešiel do banky vybaviť novú hypotéku, namiesto toho išiel na okresný súd, kde vyplnil tlačivo a zaplatil poplatok vo výške spomínaných 16 dolárov. Využil pritom zákon o bezprávnej držbe, ktorý texaská legislatíva v prípade nasťahovania sa do opustenej budovy umožňuje. Robinson pre miestnu televíziu WFAA uviedol, že ak by ho chcel pôvodný majiteľ dostať z domu, musel by najprv vyplatiť zvyšok svojej hypotéky a taktiež by ho musel zažalovať. S Robinsonovým postupom však nesúhlasia jeho noví susedia, ktorí ho nazývajú squatterom. "Ak chce dom, tak nech si ho kúpi, ako si ho musel kúpiť každý," uviedol jeden zo susedov. Robinson však plánuje v dome zostať, aj keď v ňom momentálne nemá elektrinu ani tečúcu vodu, a po troch rokoch chce na súde podať žiadosť, aby sa mohol stať registrovaným vlastníkom.

Informácie pochádzajú z webstránky moneyland.time.com.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zlato, bezpečná a obľúbená investícia pre každého
<< predchádzajúci článok
Francúzsku jachtu smerujúcu do Gazy Izrael zastavil

Muž získal za 16 dolárov dom v hodnote 330-tisíc dolárov - diskusné fórum čitateľov