Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

26. júna 2010

Na Festivale Doda Šošoku vystúpi 85 hudobníkovV Piešťanoch budú aj tento rok spomínať na džezovú legendu Doda Šošoku. Druhý ročník festivalu venovaného jeho pamiatke sa uskutoční 8. až 11. júla. „V priebehu štyroch ...Zdieľať
festival lumen Foto: archívTRNAVA/ PIEŠŤANY 26. júna (WEBNOVINY) – V Piešťanoch budú aj tento rok spomínať na džezovú legendu Doda Šošoku. Druhý ročník festivalu venovaného jeho pamiatke sa uskutoční 8. až 11. júla. „V priebehu štyroch dní sa predstaví 85 hudobníkov z desiatich krajín v rámci osemnástich koncertov na šiestich pódiách,“ informoval člen organizačného výboru festivalu Viktor Nižňanský.


Hlavný program festivalu sa uskutoční v piatok a v sobotu 9. a 10. júla v Dome umenia. Headlinermi tohto ročníka sú Američania Roy Hargrove Quintet a Jerry Bergonzi Organ Trio. Trubkár Roy Hargrove je jednou z najvýraznejších postáv svetovej jazzovej hudobnej scény a držiteľom dvoch hudobných cien Grammy. Jerry Bergonzi je od 80. rokov považovaný za jedného z najlepších saxofonistov.

Jozef Dodo Šošoka patril k najvýznamnejším džezovým sólistom na bicie nástroje a perkusie, organizoval medzinárodné projekty a sám koncertoval v Európe, USA a Afrike. Spolupracoval s množstvom významných osobností džezu a bol členom a zakladateľom česko-slovensko-amerického džezového kvarteta. Za svoju činnosť dostal viacero ocenení. V roku 1999 otvoril v Piešťanoch kaviareň Art Jazz Gallery. Zomrel v novembri 2008 na následky ťažkej choroby.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zdieľajte Full HD videá z vašej dovolenky s ostatnými, okamžite!
<< predchádzajúci článok
V Prahe umiestnia pomník Michaela Jacksona

Na Festivale Doda Šošoku vystúpi 85 hudobníkov - diskusné fórum čitateľov