Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - Správy


Pridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Z domova    Regióny

13. januára 2018

Na Furmanské preteky sa prihlásilo 12 súťažiacichNa snímke súťažiaci na Furmanských pretekoch v Hričovskom Podhradí v sobotu 13. januára 2018.Zdieľať
Na snímke súťažiaci na Furmanských pretekoch v Hričovskom Podhradí v sobotu 13. januára 2018. Foto: TASR - Erika Ďurčová
 
Hričovské Podhradie 13. januára (TASR) – Jedenásť Slovákov a jeden Poliak si merajú v sobotu svoje sily na druhom ročníku Furmanských pretekov v Hričovskom Podhradí v okrese Žilina. TASR o tom informoval spoluorganizátor podujatia a zároveň jeden zo súťažiacich Pavol Blaško.


Výkonný riaditeľ Zväzu chovateľov koní na Slovensku František Grácz uviedol, že súťaž prebieha v klasických disciplínach, ktorými sú furmanský slalom, práca s drevom a ťažký ťah. "Keďže sa na pretekoch zúčastnil aj poľský furman, dajú sa považovať za medzinárodné," doplnil.

Podujatie je zároveň prvým kolom dlhodobej súťaže Zväzu chovateľov koní na Slovensku, ktorá vyvrcholí tento rok v októbri. Podľa slov Grácza pravdepodobne to bude v Trenčíne. Po druhom ročníku furmanských pretekov v Hričovskom Podhradí sa uskutoční v tomto roku viacero ďalších podujatí rovnakého charakteru. "Jedenásty ročník furmanských pretekov prebehne vo februári vo Vitanovej, nasleduje Nová Bystrica a potom sa to bude ťahať cez Považie až po Nitru," ozrejmil Grácz.

Preteky organizuje obec Dolný Hričov v spolupráci s Hričovským Podhradím, Zväzom chovateľov koní na Slovensku a Pavlom Blaškom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kollár nevylučuje, že sa pre zákon o politických stranách obráti na ÚS
<< predchádzajúci článok
Pondelková Koaličná rada bude riešiť exekučnú amnestiu, povedal Danko

Na Furmanské preteky sa prihlásilo 12 súťažiacich - diskusné fórum čitateľov