Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

16. júla 2019

Na hrade Brekov ožije 400 rokov stará história, verbovať budú aj detiNa archívnej snímke hrad Brekov.Zdieľať
Na archívnej snímke hrad Brekov. Foto: TASR - Milan Kapusta
 
Brekov 16. júla (TASR) - Historické udalosti z roku 1619 zrekonštruujú na hrade Brekov (okres Humenné) v nedeľu (21. 7.) v rámci Drugethovských hradných slávností. Do bitky medzi vojakmi grófa Juraja III. Drugetha a vojskom kniežaťa Gabriela Bethlena budú šermiari verbovať aj malých návštevníkov. TASR o tom informoval Stanislav Macinský zo Združenia na záchranu Brekovského hradu.


Pripomienka udalostí, ktoré boli súčasťou protihabsburského povstania, bude hlavným motívom piateho ročníka podujatia realizovaného v spolupráci s obcou Brekov. Členovia skupiny historického šermu Vikomt zo Sniny priblížia návštevníkom príchod domáceho grófa Drugetha na hrad, jeho uvítanie kastelánom, výcvik hradnej posádky a tiež používanie dobových zbraní. Chýbať nebude ani slávnostný výstrel z dela. Do vystúpenia majú byť podľa Macinského zapojené aj deti.

Na ne čakajú v nedeľu na hrade aj rôzne dobové atrakcie, návštevníkom tiež bude umožnený vstup do zrekonštruovanej hradnej vínnej pivnice. Verejnosti bude prístupné aj hradné múzeum.

Ako uviedol Macinský, Drugethovské hradné slávnosti sa tešia čoraz väčšiemu záujmu zo strany verejnosti. Vlani sa na nich podľa jeho odhadu zúčastnila takmer tisícka návštevníkov.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Belgicko čelí poklesu katolíckych kňazov
<< predchádzajúci článok
Festival The Legits Blast: legenda Hip Hopu, ale i tanečník Madonny

Na hrade Brekov ožije 400 rokov stará história, verbovať budú aj deti - diskusné fórum čitateľov