24. augusta 2017

Na letných MS v biatlone sa predstaví desať Slovákov

Ilustračná snímka.

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Dušan Hein
Čajkovskij 24. augusta (TASR) - Na majstrovstvách sveta v letnom biatlone na kolieskových lyžiach sa v ruskom Čajkovskom pokúsi desať Slovákov nadviazať na medailovú minulosť. V strede pozornosti sa ocitne Martin Otčenáš, ktorého ozdobilo v predchádzajúcich rokoch až päť vzácnych kovov.

Vlani v estónskom Otepää Martin Otčenáš obhájil zlato z rumunského Cheile Gradistei 2015 v stíhacích pretekoch na 12,5 km a ďalšie zlato vybojoval v šprinte na 10 km. V top desiatke skončil v stíhačke 8. Matej Kazár, 10-ty bol v šprinte. V mix štafetách seniorov obsadilo Slovensko 5. miesto. Pred dvoma rokmi v rumunskom Cheile Gradistei vynikli v stíhacích pretekoch slovenskí muži, zlato vybojoval na 12,5 km trati Martin Otčenáš, bronz Matej Kazár. V celkovej bilancii nazbierala slovenská výprava vrátane bronzu Otčenáša zo šprintu tri vzácne kovy.

piatok: 8:00 miešané juniorské štafety, 11:00 miešané seniorské štafety
sobota: 7:30 šprint juniorky, 10:00 šprint muži, 12:30 šprint ženy, 15:00 šprint juniori
nedeľa: 7:30 stíhacie preteky juniorky, 10:00 stíhacie preteky muži, 12:00 stíhacie preteky ženy, 14:00 stíhacie preteky juniori