Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. mája 2019

Na maďarskú opozíciu Orbánova schôdzka s Trumpom dojem neurobilaNa archívnej snímke americký prezident Donald Trump (vľavo) víta maďarského premiéra Viktora Orbána v Bielom dome 13. mája 2019 vo Washingtone.Zdieľať
Na archívnej snímke americký prezident Donald Trump (vľavo) víta maďarského premiéra Viktora Orbána v Bielom dome 13. mája 2019 vo Washingtone. Foto: TASR/AP
Budapešť 15. mája (TASR) - Maďarskú opozičnú Demokratickú koalíciu (DK) nie veľmi zaujíma, že americký prezident Donald Trump prijal v pondelok v Bielom dome predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána. Podľa DK sa totiž na tejto schôdzke vôbec nič neudialo.


V komerčnej televízii ATV to v stredu povedal poslanec Európskeho parlamentu (EP) za DK Csaba Molnár.

Opozičný europoslanec dodal, že ho vôbec "nedojalo", že sa jeden z najmocnejších mužov sveta stretol s Orbánom. Spomedzi európskych premiérov, ktorých Trump prijal, bol totiž Orbán podľa neho až 22. v poradí.

"Ak sa predsedovia vlád členských krajín NATO dlho pokúšajú o pozvanie do Bieleho domu, tak sa tam napokon aj dostanú," povedal Molnár, podľa ktorého išlo v prípade Orbána o obyčajné zdvorilostné pozvanie zo strany amerického prezidenta.


Spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SMK: Novela zákona o štátnych symboloch nie je dostatočným riešením
<< predchádzajúci článok
Na program schôdze sú zaradené 3 zákony vrátane úpravy platov učiteľov

Na maďarskú opozíciu Orbánova schôdzka s Trumpom dojem neurobila - diskusné fórum čitateľov