Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. marca 2012

Na obvinenie z pokusu o atentát na Putina nie sú dôkazyUkrajinské úrady nemajú dostatok dôkazov na obvinenie dvoch zadržaných osôb z pokusu o zavraždenie ruského premiéra Vladimira Putina. Mužov zadržali ešte v januári v ukrajinskom prístavnom ...Zdieľať
putin KYJEV 13. marca (WEBNOVINY) - Ukrajinské úrady nemajú dostatok dôkazov na obvinenie dvoch zadržaných osôb z pokusu o zavraždenie ruského premiéra Vladimira Putina.


Mužov zadržali ešte v januári v ukrajinskom prístavnom meste Odesa, no ruská štátna televízia o tom informovala iba niekoľko dní pred macovými prezidentskými voľbami.

Zadržaní údajne mali pripravovať atentát na dnes už novozvoleného prezidenta. Ako však informuje pondelkové vydanie ukrajinského denníka Kommersant, polícia voči nim nemá dostatok dôkazov na vznesenie obvinenia z pokusu o vraždu.

Tvrdí to aj napriek tomu, že obaja sa k svojím plánom verejne priznali. Šíria sa však špekulácie, že išlo o násilím vynútenú výpoveď s cieľom podporiť Putinove preferencie pred voľbami.

Ukrajinské špeciálne jednotky zatkli po januárovom výbuchu v odeskom byte Čečena a Kazacha. Zadržaní údajne plánovali atentát na Putina po prezidentských voľbách. Malo isť o extrémistov pokúšajúcich sa o vytvorenie islamského štátu na severnom Kaukaze, na čele ktorých stojí čečenský veliteľ Doku Umarov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Stratil sa duševne chorý muž, vystupujúci pod menom Katka
<< predchádzajúci článok
Požiar na Krásnej Hôrke už hasiči zlikvidovali

Na obvinenie z pokusu o atentát na Putina nie sú dôkazy - diskusné fórum čitateľov