Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. augusta 2006

Na oslavách v BB zadržali vodcu Slovenskej pospolitostiNa centrálne oslavy výročia Slovenského národného povstania (SNP) sa do areálu Múzea SNP pokúsil dostať vodca Slovenskej pospolitosti Marián Kotleba spolu s približne 15 jeho priaznivcami. ...Zdieľať
BANSKÁ BYSTRICA 29. augusta (WEBNOVINY) - Na centrálne oslavy výročia Slovenského národného povstania (SNP) sa do areálu Múzea SNP pokúsil dostať vodca Slovenskej pospolitosti Marián Kotleba spolu s približne 15 jeho priaznivcami. Oblečené mali tričká s nápismi Slovenská pospolitosť a Na stráž. Policajti ich však do areálu nepustili a asi po piatich minútach ich príslušníci špeciálnych jednotiek naložili do policajných áut a odviezli na výsluch. Podľa policajného prezidenta Jána Packu dôvodom ich zadržania bolo to, že sa pokúsili narušiť oslavy. "Pokus o narušenie osláv stačí. Či sa dopustili nejakého trestného činu alebo priestupku, rozhodne vyšetrovateľ po výsluchu," povedal Packa. Dodal, že takýmto tvrdým spôsobom bude polícia postupovať voči všetkým extrémistickým skupinám.

Podľa Kotlebu sú oslavy SNP komunistickou akciou za štátne peniaze a samotné SNP považuje za vlastizradu. Postup polície označil za dôkaz, že na Slovensku nie je demokracia. Medzi zadržanými sú aj deti vo veku okolo 15 rokov.
SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sudca odročil pojednávanie v procese s bulharskými sestrami
<< predchádzajúci článok
Annan si prezrel vojnou zničené južné oblasti