Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. februára 2007

Na prácu v Holandsku potrebujú Slováci pracovné povolenieObčania Slovenska potrebujú na prácu v Holandskom kráľovstve pracovné povolenie a na tom sa nič nezmení ani po 1. marci tohto roku, keď táto krajina má údajne otvoriť svoj pracovný trh pre ...Zdieľať

BRATISLAVA 16. februára (WEBNOVINY) - Občania Slovenska potrebujú na prácu v Holandskom kráľovstve pracovné povolenie a na tom sa nič nezmení ani po 1. marci tohto roku, keď táto krajina má údajne otvoriť svoj pracovný trh pre občanov nových členských krajín EÚ okrem Rumunska a Bulharska. Informáciu o nemennom stanovisku Holandska v piatok získala agentúra SITA z Veľvyslanectva Holandského kráľovstva v Bratislave.

Medializovaná snaha otvoriť pracovný trh pre nových členov EÚ je politickou iniciatívou holandského ministerstva zahraničných vecí, ktoré sa v tomto zmysle písomne obrátilo na parlament krajiny, aby príslušný zákon schválil. Súčasná politická konštelácia v Holandsku nie je naklonená úplnému otvoreniu pracovného trhu krajiny pre nových členov únie a nie je jasné, či takto formulovaný zákon súčasný parlament krajiny podporí.

Médiá vo štvrtok informovali, že Holandsko otvorí od 1. marca svoj pracovný trh pre ľudí z krajín, ktoré sa stali členmi Európskej únie (EÚ) v máji 2004. "Situácia na holandskom trhu je taká, že slobodný pohyb ľudí z nových členských štátov je žiaduci," uviedlo ministerstvo sociálnych vecí krajiny v liste pre národný parlament.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podľa Ahtisaariho kompromis v otázke Kosova je nepravdepodobný
<< predchádzajúci článok
V malokarpatskom regióne kanalizácia do budúcej jari

Na prácu v Holandsku potrebujú Slováci pracovné povolenie - diskusné fórum čitateľov

Vo Veľkom kostole lesbická diskotéka16.2. 19:05:50