Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. marca 2010

Na Skalke vyrastie pútnický penzión


Tagy: Trenčín

Nitrianske biskupstvo plánuje na Skalke pri Trenčíne zriadiť penzión. Ubytovanie na najstaršom slovenskom pútnickom mieste ponesie názov Dom pre ...Zdieľať
Skalka pri Trenčíne

Foto: SITA/Richard Nemec
TRENČÍN 27. marca (WEBNOVINY) – Nitrianske biskupstvo plánuje na Skalke pri Trenčíne zriadiť penzión. Ubytovanie na najstaršom slovenskom pútnickom mieste ponesie názov Dom pre pútnikov. Hovorca biskupstva Miroslav Lyko bližšie informácie o plánovanej investícii neprezradil. Trenčianske vodárne a kanalizácie zároveň na Skalke plánujú dobudovať vodovod. “Prívodný vodovodný rad bude slúžiť pre pútnické miesto Skalka a to nielen pre veriacich pútnikov, ale aj pre turistov z radov širokej verejnosti,” uviedol Lyko.

Skalka je pre diecézu významné pútnické miesto, ktoré je spojené so životom jej patrónov, svätých Andreja Svorada a Beňadika. K ich úcte sa na Skalke každoročne v polovici júla koná výročná púť. Navštevuje ju takmer 15 tisíc veriacich a keďže časovo kolidovala s najväčším slovenským hudobným festivalom Pohoda, jej organizátori sa rozhodli festival posunúť o víkend skôr.

Horský masív Skalky s kláštorným komplexom na Veľkej Skalke a Kostolom Panny Márie na Malej Skalke sa nachádza medzi Trenčínom a obcou Skalka nad Váhom. Osídlenie Skalky datujú odborníci na základe archeologických nálezov od neskorej doby kamennej. Stopy na Skalke zanechali aj Slovania, čo dokazujú nálezy hradiska a pohrebiska z 9. storočia.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Trenčín
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ashtonová víta dohodu o strategických zbraniach
<< predchádzajúci článok
AZEN: Koalícia škodí SR, Fico by mal podať demisiu

Na Skalke vyrastie pútnický penzión - diskusné fórum čitateľov