Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. januára 2007

Nancy Pelosiová rokovala s pakistanským prezidentomPredsedníčka americkej Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiová sa v sobotu večer v Islamabade stretla s pakistanským prezidentom Parvízom Mušarráfom. Témou ich rokovania bola situácia v Afganistane ...Zdieľať

ISLAMABAD 28. januára (WEBNOVINY) - Predsedníčka americkej Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiová sa v sobotu večer v Islamabade stretla s pakistanským prezidentom Parvízom Mušarráfom. Témou ich rokovania bola situácia v Afganistane a spolupráca v boji proti terorizmu. Ani Pelosiová ani Mušarráf po schôdzke neurobili nijaké verejné vyhlásenie, ale pakistanské ministerstvo zahraničia uviedlo, že prezident povedal, že odhodlanie jeho vlády bojovať proti extrémizmu je "neotrasiteľné". "Hoci spomenul dôležitosť vojenských prostriedkov, zdôraznil, že riešenie je hlavne v politickou prístupe," uviedlo ministerstvo vo vyhlásení. Americká delegácia "ocenila úlohu Pakistanu vo vojne proti terorizmu" a "potvrdila strategický význam americko-pakistanských vzťahov," uviedlo vyhlásenie.

Mušarráf čelí tlaku zo strany afganských a amerických predstaviteľov, aby robil viac v zabraňovaní povstalcom z hnutia Taliban vo využívaní pakistanských kmeňových území ako základne na útoky proti vojakom USA a ich spojencom v Afganistane. Pelosiová, ktorá do Pakistanu pricestovala po návšteve Iraku , má navštíviť aj Afganistan.

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do stredy treba podať priznanie k dani z nehnuteľností
<< predchádzajúci článok
Predsedu ĽS-HZDS prepustili z nemocnice