13. mája 2008

Nations Cup v minigolfe pre Slovensko úspešný

V dňoch 10. a 11.5.2008 sa na filcovom a miniaturgolfovom ihrisku v Budapešti uskutočnil Nations Cup juniorov v minigolfe.

Turnaj, ktorý sa hral na ihriskách, kde sa v auguste uskutočnia  majstrovstvá sveta juniorov, bol pre slovenskú výpravu úspešný. Junior Oliver Kažimír(GK Bankov Košice) obsadil tretie miesto. Zvíťazil Tobias Ramcke (Nem) pred Vítom Škaloudom (ČR). Lukáš Barylík (GK Bankov Košice) skončil na 24. mieste. Radovan Struhár(1. MTGC Prievidza) získal bronzovú medailu v kategórií žiakov do 15 rokov. Prvý bol Max Kramer (Nem.) pred Danielom Krofom (Rak.) Družstvo Slovenska spomedzi 11 – ich družstiev z ôsmych krajín skončilo celkovo na šiestom mieste, keď najprv v šesťčlennej A-skupine zahralo 4. najlepší výsledok a kvalifikovalo sa tak do bojov o konečné 5. – 8. miesto. Vo vyraďovacom KO systéme najprv slovenskí hráči senzačne porazili družstvo Rakúsko II., aby napokon v súboji o konečné piate miesto tesne prehrali s družstvom Rakúsko III. Víťazom juniorského Nations Cup-u sa stalo družstvo Nemecka, pred druhým Českom a tretím Rakúskom I. Nepopulárne štvrté miesto pripadlo juniorom Švédska, ktorých hráčka Frida Elmdhal o jeden úder zvíťazila v kategórií junioriek pred českou hráčkou Simonou Handlovou. Slovenská hráčka Sára Vestenická (1. MTGC Prievidza) sa umiestnila na 14. mieste.
Novovytvorené družstvo, v ktorom len Oliver Kažimír mal doteraz skúsenosti z medzinárodných turnajov, ostatní hráči sú nováčikovia na medzinárodnej scéne, splnilo predvýjazdové skromné ciele nad očakávanie a zároveň preukázalo, že na majstrovstvách sveta v dňoch 6.-9.8.2008 môže súperiť s najlepšími hráčmi.