09. februára 2021

NBA: Bucks uspeli v Denveri, natiahli víťaznú sériu

Nuggets, ktorí prehrali tretí zápas za sebou, nepomohlo ani 35 bodov a 12 doskokov Nikolu Jokiča.

Basketbalisti Milwaukee Bucks natiahli svoju víťaznú sériu v zámorskej NBA už na päť zápasov. V noci na utorok uspeli na palubovke Denveru Nuggets 125:112 a poistili si druhé miesto v tabuľke Východnej konferencie. Giannis Antetokounmpo sa na triumfe hostí podieľal 30 bodmi, Khris Middleton pridal 29 bodov a 12 asistencií, čo je jeho nové kariérne maximum. Nuggets, ktorí prehrali tretí zápas za sebou, nepomohlo ani 35 bodov a 12 doskokov Nikolu Jokiča.

LeBron James priviedol Los Angeles Lakers k ďalšiemu víťazstvu. Zraneniami sužovaný tím zdolal doma Oklahomu City 119:112 po predĺžení a vybojoval piatu výhru za sebou. Lakers v druhom stretnutí po sebe zmazali dvojciferné manko a vydreli víťazstvo v predĺžení. James dosiahol tretie triple double v sezóne, keď zaznamenal 28 bodov, 14 doskokov a 12 asistencií.

Domáci prehrávali v prvej štvrtine o 11 bodov a dalo im veľa námahy, aby duel otočili. "Musíme byť oveľa svedomitejší v tom, ako vstupujeme do zápasov. Prehrávať o viac ako desať bodov je niečo, čomu sa chcete určite vyhnúť. V úvode nám chýbalo tempo, no našťastie sme si to uvedomili. Vedeli sme, čo potrebujeme zmeniť, aby sme v tomto stretnutí uspeli," citovala Jamesa agentúra AFP. Jeho tímu chýbali pre zranenia Anthony Davis i Alex Caruso. Oklahome nestačili na úspech ani skvelé výkony Shaia Gilgeousa-Alexandra (29 bodov) a Dariusa Bazleyho (21).

Phoenix si poradil s Clevelandom 119:113 aj zásluhou Devina Bookera, ktorý si s 36 bodmi vylepšil sezónne maximum. Suns potvrdili výbornú formu, vyhrali šiesty z uplynulých siedmich zápasov, naopak Cavaliers prehrali štvrtý duel v sérii.

sumáre NBA:

CHARLOTTE HORNETS - HOUSTON ROCKETS 119:94 (32:27, 32:33, 26:27, 29:7)
Najviac bodov: Ball 24 (10 asistencií), Hayward a Bridges (10 doskokov) po 19 - Oladipo 21, McLemore 15, Tate a House po 13

CHICAGO BULLS - WASHINGTON WIZARDS 101:105 (27:24, 21:34, 30:25, 23:22)
Najviac bodov: LaVine 35, Young 14, Valentine 11 - Beal 35, Hačimura 19 (10 doskokov), Len 13

MEMPHIS GRIZZLIES - TORONTO RAPTORS 113:128 (34:35, 36:28, 27:31, 16:34)
Najviac bodov: Valančiunas 27 (20 doskokov), Brooks 22, Morant 18 - VanVleet a Siakam po 32, Powell 29

DALLAS MAVERICKS - MINNESOTA TIMBERWOLVES 127:122 (43:22, 28:29, 24:26, 32:45)
Najviac bodov: Porziňgis 27 (13 doskokov), Dončič 26, Hardaway 24 - Beasley 30, Edwards 22, Nowell 18

SAN ANTONIO SPURS - GOLDEN STATE WARRIORS 105:100 (27:36, 27:23, 24:21, 27:20)
Najviac bodov: Murray 27 (10 doskokov), DeRozan 21 (10 asistencií), Pöltl 14 (11 doskokov) - Curry 32, Oubre 24, Wiggins 11

PHOENIX SUNS - CLEVELAND CAVALIERS 119:113 (34:28, 30:33, 25:30, 30:22)
Najviac bodov: Booker 36, Bridges 22, Moore 17 - Sexton 23, Garland 17, Drummond 15 (14 doskokov)

DENVER NUGGETS - MILWAUKEE BUCKS 112:125 (42:37, 20:22, 26:34, 24:32)
Najviac bodov: Jokič 35 (12 doskokov), Barton 24, Millsap 14 - Antetokounmpo 30, Middleton 29 (12 asistencií), Forbes 15

LOS ANGELES LAKERS - OKLAHOMA CITY THUNDER 119:112 pp (26:33, 30:27, 20:24, 34:26 - 9:2)
Najviac bodov: James 28 (14 doskokov, 12 asistencií), Harrell 21, Schröder 19 - Gilgeous-Alexander 29 (10 asistencií), Bazley 21 (16 doskokov), Diallo 20 (11 doskokov)

NHL: Washington povolal Fehérváryho späť do taxi tímu
Kyrgios vrátil úder Djokovičovi: Jeho slová nedávajú zmysel