Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. apríla 2007

NBS ku koncu marca s kumulovanou stratou 400 miliónov SkNárodná banka Slovenska (NBS) vykázala ku koncu marca tohto roka kumulovanú stratu v objeme 400 mil. Sk. Ako ďalej informovala centrálna banka, v uvedenom hospodárskom výsledku nie sú zahrnuté ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. apríla (WEBNOVINY) - Národná banka Slovenska (NBS) vykázala ku koncu marca tohto roka kumulovanú stratu v objeme 400 mil. Sk. Ako ďalej informovala centrálna banka, v uvedenom hospodárskom výsledku nie sú zahrnuté rozdiely z ocenenia finančného majetku a majetku a záväzkov v cudzích menách, ktoré počas roka ovplyvňujú vlastné imanie NBS. Straty z ocenenia finančného majetku a majetku a záväzkov v cudzích menách ovplyvnia hospodársky výsledok banky ku koncu roka. V závere marca straty z ocenenia znížili vlastné imanie NBS o 13,8 mld. Sk.

NBS vykázala za rok 2006 stratu vo výške 45,1 mld. Sk. Banková rada centrálnej banky pritom v marci rozhodla, že strata zostane neuhradená a kryť sa bude z budúcich ziskov centrálnej banky a z ostatných zdrojov.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Časť nútených živnostníkov môže podľa MPSVR prísť o prácu
<< predchádzajúci článok
Vo Švajčiarsku havarovala nemecká stíhačka

NBS ku koncu marca s kumulovanou stratou 400 miliónov Sk - diskusné fórum čitateľov

Ďalšia čierna diera ?13.4. 16:14:24