Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

03. júla 2007

NBS schválila postup zavedenia eura do hotovostného obehuBanková rada (BR) Národnej banky Slovenska (NBS) v utorok schválila správu o plnení a postupe príprav na zavedenie eura do hotovostného peňažného obehu a postup sťahovania a ničenia slovenskej meny. ...Zdieľať

BRATISLAVA 3. júla (SITA) - Banková rada (BR) Národnej banky Slovenska (NBS) v utorok schválila správu o plnení a postupe príprav na zavedenie eura do hotovostného peňažného obehu a postup sťahovania a ničenia slovenskej meny. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa centrálnej banky Jana Kováčová. Ako ďalej uviedla, centrálna banka predpokladá, že pre potreby predzásobenia pre obeh ako aj pre zásoby v NBS bude treba zabezpečiť približne 188 mil. kusov eurových bankoviek a približne 400 mil. kusov eurových mincí.

Podľa Kováčovej so zavedením eura do hotovostného peňažného obehu bezprostredne súvisí aj sťahovanie slovenskej meny z obehu a jej následné ničenie. NBS predpokladá, že proces sťahovania slovenskej meny sa začne ešte pred 1. januárom 2009. Z obehu by NBS mala stiahnuť približne 148,2 mil. kusov slovenských bankoviek a 453 mil. kusov mincí. Proces ničenia slovenských bankoviek a mincí bude podľa hovorkyne NBS prebiehať súčasne s navážaním eurovej hotovosti a bude zabezpečené centrálnou bankou.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Moskva a Washington začali rokovať o redukcii jadrových zbraní
<< predchádzajúci článok
Moslimská rada odsudzuje pokusy o bombové útoky