Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. februára 2012

Nehodu Concordie bude preverovať aj francúzska prokuratúraFrancúzska prokuratúra vo štvrtok oznámila začatie vyšetrovania vo veci nehody výletnej lode Costa Concordia. Francúzi chcú vypočuť svojich krajanov, ktorí sa havarovanou loďou plavili. ...Zdieľať
nehodu concordie presetruju aj francu PARÍŽ 2. februára (WEBNOVINY) - Francúzska prokuratúra vo štvrtok oznámila začatie vyšetrovania vo veci nehody výletnej lode Costa Concordia.


Francúzi chcú vypočuť svojich krajanov, ktorí sa havarovanou loďou plavili. Tých na palube luxusného plavidla bolo viac ako 460, pričom štyria z nich januárovú tragédiu neprežili a ďalší dvaja sú medzi nezvestnými.

Parížska prokuratúra chce prešetriť mieru ujmy, ktorú utrpeli, a taktiež okolnosti nárazu na plytčinu a priebeh následnej evakuácie cestujúcich.

Costa Concordia s viac ako 4200 ľuďmi na palube havarovala v piatok 13. januára pri pobreží toskánskeho ostrova Giglio. Aktuálnou bilanciou tragickej nehody je 17 mŕtvych, 15 nezvestných a desiatky zranených.

Kapitánovi takmer 300-metrového plavidla Francescovi Schettinovi hrozí za niekoľkonásobné neúmyselné zabitie a predčasné opustenie lode 15 rokov za mrežami.

Samotný vrak stroskotanej výletnej lode zotrvá na svojom mieste zrejme až do konca roka, primárnym cieľom je teraz odčerpanie stoviek ton paliva z nakloneného plavidla.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko podpísalo v Bruseli zmluvu o trvalom eurovale
<< predchádzajúci článok
Protest Gorila: Do gorilieho protestu sa zapojí asi 40-tisíc Slovákov

Nehodu Concordie bude preverovať aj francúzska prokuratúra - diskusné fórum čitateľov