Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. júla 2007

Nemci pre problémy s bezpečnosťou odstavili jadrovú elektráreňJadrovú elektráreň Brunsbüttel na severe Nemecka odstavili pre problémy s jej bezpečnostným systémom. V sobotu o tom informovali predstavitelia v spolkovej krajine Šlezvicko-Holštajnsko. Reaktor, ktorý ...Zdieľať

BERLÍN 21. júla (WEBNOVINY) - Jadrovú elektráreň Brunsbüttel na severe Nemecka odstavili pre problémy s jej bezpečnostným systémom. V sobotu o tom informovali predstavitelia v spolkovej krajine Šlezvicko-Holštajnsko. Reaktor, ktorý prevádzkuje spoločnosť Vattenfall Europe, odpojili od siete potom, ako kontroly odhalili problémy v potrubnom vedení, ktoré je súčasťou bezpečnostného systému.

Odstavenie reaktora v Brunsbütteli nasleduje po júnovom zastavení prevádzky jadrovej elektrárne Krümmel pri Hamburgu, kde vznikol požiar transformátora. Švédska spoločnosť Vattenfall sčasti prevádzkuje aj elektráreň Krümmel. Tamojší požiar sa podarilo dostať pod kontrolu v priebehu niekoľkých hodín a nevyžiadal si žiadne zranenia ani únik rádioaktivity. Vyšetrovanie však ukázalo nedostatky v komunikácii medzi zamestnancami elektrárne a spoločnosťou Vattenfall, čo vyvolalo zmeny v jej vedení.

Nemecko plánuje postupné odstavenie všetkých 17 jadrových elektrární do roku 2021.

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Európa zápasí s extrémami počasia
<< predchádzajúci článok
V sobotu 106 kolapsov, o 15 menej ako v piatok