Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

06. februára 2021

Nemocnica v Košiciach eviduje nárast hospitalizovaných detí s COVID-19V súčasnosti majú hospitalizovaných desať detí.Zdieľať
Nemocnica v Košiciach eviduje nárast hospitalizovaných detí s COVID-19

Počet hospitalizovaných detí nakazených novým koronavírusom sa v Detskej fakultnej nemocnici (DFN) v Košiciach za posledné dva týždne zvýšil približne o tretinu. Ako pre TASR povedala riaditeľka DFN Jaroslava Feketeová, v súčasnosti majú hospitalizovaných desať detí s ochorením COVID-19.


Vo všeobecnosti je priebeh ochorenia u detí ľahký až stredne ťažký, ojedinele máme dieťa aj s ťažkým priebehom, najmä u detí s pridruženými zdravotnými ťažkosťami,“ uviedla.

Podľa prodekanky Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (LF UPJŠ) v Košiciach a prednostky ústavu epidemiológie Moniky Halánovej môže byť za nárastom počtu detských pacientov s ochorením COVID-19 aj britská mutácia nového koronavírusu, ktorá sa v Košiciach šíri. „Sú hospitalizované deti, čo predtým nebolo,“ povedala pre TASR.

Britskú mutáciu podľa jej slov diagnostikovali aj u trojročného dieťaťa, ktoré bolo asymptomatické. „Nie je celkom pravda to, že deti nepredstavujú riziko pre šírenie. Práve pri tejto britskej mutácii zohrávajú dosť veľkú úlohu v šírení,“ vysvetlila s tým, že tento typ mutácie je infekčnejší než pôvodný variant nového koronavírusu, no deti sú väčšinou bezpríznakové.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vojenská vláda v Mjanmarsku obmedzila prístup na internet, pripojenie kleslo pod 16 percent
<< predchádzajúci článok
Podvodníci zneužívajú ochorenie COVID-19 a od seniorov v Galante sa snažia získať peniaze

Nemocnica v Košiciach eviduje nárast hospitalizovaných detí s COVID-19 - diskusné fórum čitateľov