13. novembra 2017

NHL: Chicago s Pánikom premárnilo trojgólový náskok

Miles Wood z New Jersey Devils sa teší so spoluhráčmi po skórovaní proti Chicago Blackhaws počas tretej tretiny zápasu NHL v nedeľu 12. novembra 2017. Foto: TASR/AP
New York 13. novembra (TASR) - Hokejisti Chicaga v zostave so slovenským útočníkom Richardom Pánikom podľahli v noci na pondelok v zámorskej NHL na domácom ľade New Jersey 5:7.

V zápase bohatom na góly viedli Blackhawks v 1. tretine 4:1, ale súper nezložil zbrane, v druhom dejstve otočil skóre a napokon vybojoval ôsme víťazstvo v sezóne. Hlavnou postavou duelu bol 22-ročný krídelník "diablov" Miles Wood, ktorý strelil premiérový hetrik v NHL a na triumfe hostí sa podieľal aj jednou asistenciou. Pánik odohral 14:32 min., na bránku Devils vyslal dve strely, pripísal si štyri trestné minúty a dve mínusky.