01. mája 2019

NHL: Columbus zdolal v 3. zápase Boston

Na snímke Zdeno Chára z Boston Bruins.

Na snímke Zdeno Chára z Boston Bruins. Foto: TASR/AP
New York 1. mája (TASR) - Hokejisti Columbusu zdolali v noci na stredu v treťom dueli semifinále Východnej konferencie play off NHL na domácom ľade Boston 2:1 a rovnakým pomerom vedú aj v celej sérii. Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral 20:52 minút, na domácu bránku vyslal jednu strelu a zblokoval súperových šesť. Slovenský obranca si pripísal aj jeden plusový bod.

Blue Jackets viedli po góloch Boona Jennera a Matta Duchena 2:0, hosťom sa podarilo už iba znížiť na konci druhej tretiny zásluhou Jakea DeBruska. Oporou domáceho tímu bol brankár Sergej Bobrovskij, ktorý zneškodnil 36 striel súpera. V bránke "medveďov" dostal pred Slovákom Jaroslavom Halákom opäť prednosť Fín Tuukka Rask, ktorý predviedol 32 úspešných zákrokov.

V treťom súboji semifinále Západnej konferencie uspelo San Jose na ľade Colorada 4:2 a v sérii vedie 2:1 na zápasy. Hrdinom stretnutia bol útočník Sharks Logan Couture, ktorý sa blysol hetrikom.