14. marca 2018

NHL: Gáborík prispel k triumfu Ottawy dvomi bodmi, Chára sa zranil

Slovenský hokejista Marián Gáborík (12) sa raduje zo svojho gólu.

Slovenský hokejista Marián Gáborík (12) sa raduje zo svojho gólu. Foto: TASR/AP
New York 14. marca (TASR) - Slovenský hokejista Marián Gáborík prispel gólom a asistenciou k triumfu Ottawy v zámorskej NHL na ľade Tampy Bay 7:4. Prerušil tak desaťzápasovú sériu bez bodového zápisu, naposledy sa do štatistík zapísal pri svojom debute za "senátorov" 15. februára proti Buffalu.

Gáborík zaznamenal oba body pri presilových hrách, v 28. minúte zvýšil svojim deviatym presným zásahom v sezóne na 4:2 pre hostí. Od štartu tretej tretiny sa do bránky Tampy Bay postavil jeho krajan Peter Budaj, ktorého iba v pondelok povolali z farmy Syracuse Crunch v AHL do prvého tímu. Za nepriaznivého stavu 3:6 vystriedal Andreja Vasilievského a zo štyroch striel inkasoval raz. Bol to jeho prvý štart v NHL od 29. decembra.

Zdeno Chára pre zranenie nedohral duel Bostonu na ľade Caroliny, v ktorom jeho tím triumfoval 6:4 vďaka skvelému obratu a piatim gólom v tretej tretine. V nej už hosťom okrem Cháru chýbali pre zdravotné problémy aj Torey Krug a Jake DeBrusk. Podrobnosti o Chárovom zranení zatiaľ nie sú známe, ešte v aréne sa ale podľa zámorských médií podrobil RTG vyšetreniu. Slovenský obranca v tejto sezóne zatiaľ nevynechal ani jeden zápas. V drese Bostonu si prvý hetrik v NHL pripísal Čech David Pastrňák.

Winnipeg v zostave s Markom Daňom prehral na ľade Nashville 1:3. Edmonton s Andrejom Sekerom nestačil v kanadskom derby na Calgary 0:1, čisté konto s 28 zákrokmi zaznamenal brankár domácich Mike Smith. Richard Pánik si pripísal plusový bod a dve strely pri víťazstve Arizony nad Los Angeles 4:3 po nájazdoch.

Výsledky NHL:

Carolina - Boston 4:6, Montreal - Dallas 4:2, Tampa Bay - Ottawa 4:7 (za hostí Gáborík 1+1), Nashville - Winnipeg 3:1, Minnesota - Colorado 1:5, Calgary - Edmonton 1:0, Arizona - Los Angeles 4:3 pp a sn

NEMÁ KONKURENCIU: Farkašová získala na paralympiáde štvrté zlato
LIGA MAJSTROV:Valverdeho teší návrat Iniestu,v Istanbule len formalita