05. mája 2010

NHL: Halákov výkon nestačil, Pittsburgh vyhral

V utorkových tretích zápasoch 2. kola play-off hokejovej NHL uspeli v oboch konferenciách hosťujúce tímy. Na Východe Montreal podľahol favorizovanému obhajcovi ...

jaroslav halak Jaroslav Halák

MONTREAL 5. mája (WEBNOVINY) - V utorkových tretích zápasoch 2. kola play-off hokejovej NHL uspeli v oboch konferenciách hosťujúce tímy. Na Východe Montreal podľahol favorizovanému obhajcovi trofeje Pittsburghu 0:2 a tím "tučniakov" sa v sérii ujal vedenia 2:1. Ešte väčší krok k postupu urobili na Západe hráči San Jose, ktorí zvíťazili v Detroite 4:3 po predĺžení, v sérii vedú už 3:0 a v ďalšom súboji na ľade lanského finalistu Stanley Cupu budú mať už postupový mečbal.

Slovenský brankár Jaroslav Halák opäť predviedol v bránke Montrealu svoj vysoký štandard, keď pustil za seba len jednu z 24 striel súperových hráčov. Ibaže tentoraz mu vpredu nepomohli jeho spoluhráči a prvou hviezdou zápasu sa stal brankár Pittsburghu Marc-Andre Fleury, ktorý zneškodnil všetkých 18 domácich pokusov. V treťom súboji Canadiens a Penguins vo vypredanom Bell Centre (21 273 divákov) dve tretiny nepadol gól, no potom v 42. min v presilovej hre prekonal Haláka ruský kanonier Jevgenij Malkin a druhý gól pridali hostia už počas záverečnej power-play do opustenej bránky. V druhom súboji dňa v Detroite viedli domáce „červené krídla“ na začiatku druhej tretiny už 3:1, ale potom sa „žraloci“ zo San Jose zahryzli do súpera a troma gólmi otočili vývoj vo svoj prospech. Rozhodujúci presný zásah prišiel v 8. min predĺženia z hokejky Patricka Marleaua.