25. februára 2011

NHL: Slováci rozhodovali zápasy

Traja slovenskí hokejisti, ktorí zasiahli do štvrtkových zápasov zámorskej kanadsko - americkej NHL, sa gólovo presadili. Obranca ...

bez nazvu Tomáš Kopecký z tímu Chicago Blackhawks (uprostred)Foto: SITA/AP NEW YORK 25. februára (WEBNOVINY) - Traja slovenskí hokejisti, ktorí zasiahli do štvrtkových zápasov zámorskej kanadsko - americkej NHL, sa gólovo presadili. Obranca "letcov" z Philadelphie Andrej Meszároš svojim piatym gólom v aktuálnej edícii súťaže rozhodol v predĺžení dramatický duel s "ostrovanmi" z New Yorku (4:3 po predĺžení) a dvojica útočníkov "čiernych jastrabov" z Chicaga Marián Hossa a Tomáš Kopecký sa gólovo podieľali na hladkej výhre svojho tímu na ľade v Nashville 3:0. Tomáš Kopecký skóre tohto súboja v 18. min. otvoril a Marián Hossa v tretej tretine (v 43. min) pridal druhý gól.

Výsledky štvrtkových zápasov kanadsko- americkej NHL:

Philadelphia - New York Islanders 4:3 po predĺžení (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0) - Andrej Meszároš (Philadelphia) 1+0

Detroit - Dallas 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Montreal - Toronto 4:5 (1:3, 2:1, 1:1)

Nashville - Chicago 0:3 (0:1, 0:0, 0:2) - Tomáš Kopecký (Chicago) 1+0, Marián Hossa (Chicago) 1+0

Vancouver - St. Louis 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Los Angeles - Minnesota 4:2 (1:0, 1:2, 2:0) - Michal Handzuš (Los Angeles) 0+1

NBA: Štvrtkové zaváhania Bostonu a Miami