Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. mája 2022

Nórsko, Dánsko a Island pomôžu Švédsku a Fínsku, keby na nich niekto zaútočil pred vstupom do NATONórsko, Dánsko a Island sľúbili Fínsku a Švédsku, že ich pred získaním členstva v Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO) v prípade útoku budú chrániť. Uviedol to ...Zdieľať
gettyimages 179244600 676x506 16.5.2022 (Webnoviny.sk) - Nórsko, Dánsko a Island sľúbili Fínsku a Švédsku, že ich pred získaním členstva v Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO) v prípade útoku budú chrániť. Uviedol to nórsky premiér Jonas Gahr Störe, na ktorého sa odvoláva spravodajský portál Sky News.


„Spolu s Dánskom a Islandom je Nórsko pripravené pomôcť svojim severským susedom všetkými potrebnými prostriedkami, ak sa stanú obeťou agresie na ich území pred získaním členstva v NATO,“ vyjadril sa predseda nórskej vlády.

Severské krajiny vyjadrili podporu svojim regionálnym partnerom po tom, čo švédska premiérka Magdalena Anderssonová oznámila, že sa Švédsko pridá k Fínsku a požiada o členstvo v NATO.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nórsko, Dánsko a Island pomôžu Švédsku a Fínsku, keby na nich niekto zaútočil pred vstupom do NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Grécky pilot zabil svoju manželku a dostal doživotie, pre príbeh o lupičoch neváhal ani uškrtiť psa
<< predchádzajúci článok
Trenčiansky kraj je opäť najtransparentnejší, Nitriansky kraj dopadol v rebríčku Transparency najhoršie