01. marca 2015

Northug vyhral 50 km klasicky, Bajčičák na 37. mieste

Víťaz, nórsky bežec Petter Nordhug v cieli behu na 50 km na Majstrovstvách sveta v klasickom lyžovaní vo Falune 1. marca 2015. Foto: TASR/AP

Falun 1. marca (TASR) - Nórsky bežec na lyžiach Petter Northug získal na MS v severských disciplínach vo Falune štyri zlaté medaily. V nedeľu triumfoval v záverečnej disciplíne šampionátu na 50 km klasicky s hromadným štartom.

Presadil sa v záverečnom šprinte štvorčlennej skupiny časom 2:26:02,1 a na druhé miesto odsunul o 1,7 s Čecha Lukáša Bauera. Bronz získal obhajca titulu Švéd Johan Olsson (+2,0). Northug predtým vybojoval najcennejší kov v šprinte, tímšprinte i v štafete.

Jediný Slovák na štarte Martin Bajčičák obsadil 37. miesto s mankom 6:37,2 min. S najlepšími držal krok iba v prvej tretine pretekov, po piatich kilometroch figuroval s minimálnou stratou piatich sekúnd na 15. priečke. Postupne sa ale prepadával, na 15 km už bol 41. s vyše minútovou stratou. V druhej polovici "maratónu" si držal pozíciu vo štvrtej desiatke štartového poľa a napokon mu jeho výkon stačil na 37. miesto. O tri priečky si tak pohoršil umiestnenie z MS spred dvoch rokov vo Val di Fiemme.