Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

19. mája 2006

Nový model Porsche sa bude vyrábať v nemeckom LipskuNemecký výrobca luxusných automobilov Porsche bude vyrábať nový model Panamera vo východonemeckom Lipsku. Investícia Porsche vytvorí v regióne vyše tisíc pracovných miest. "Továreň v Lipsku ...Zdieľať

FRANKFURT 19. mája (WN/SITA, AFP) - Nemecký výrobca luxusných automobilov Porsche bude vyrábať nový model Panamera vo východonemeckom Lipsku. Investícia Porsche vytvorí v regióne vyše tisíc pracovných miest. "Továreň v Lipsku nás už pri modeloch Cayenne a Carrera GT presvedčila, že dokáže vyrábať luxusné automobily najvyššej kvality," vyhlásil prezident spoločnosti Porsche Wendelin Wiedeking. Podľa neho vznikne vďaka investícii v samotnej továrni 600 nových pracovných miest a rovnaký počet poskytne dodávateľská sieť v regióne.

Spoločnosť Porsche, ktorá v súčasnosti vyrába modely 911, Boxster a Cayenne, vkladá do štvordverového modelu Panamera veľké nádeje. Do vývoja a výroby tohto modelu totiž doteraz investovala približne 1 mld. eur. Samotná investícia do továrne v Lipsku predstavuje 120 mil. eur . Porsche očakáva, že ročný predaj nového modelu by mohol dosiahnuť najmenej 20 tis. vozov, čo by zvýšilo celkový predaj automobilky nad 100 tis. áut ročne. Panameru plánuje uviesť na trh v roku 2009.

(1 EUR = 37,721 SKK)

FOTO:SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aneela nakrúcala akčné scény na popradskej stanici
<< predchádzajúci článok
Prvý ročník Národného salónu vín Slovenskej republiky

Nový model Porsche sa bude vyrábať v nemeckom Lipsku - diskusné fórum čitateľov