Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Šport

12. októbra 2017

Nuzman poslal z väzenia rezignačný list, nahradil ho WanderleyCarlos Arthur Nuzman.Zdieľať
Carlos Arthur Nuzman. Foto: TASR/AP
Rio de Janeiro 12. októbra (TASR) - Carlos Nuzman odstúpil v stredu z postu prezidenta Brazílskeho olympijského výboru (COB). Rezignačný list poslal z väzenia, kam sa dostal minulý týždeň po zatknutí pre podozrenie z kupovania hlasov, ktoré zabezpečili Riu de Janeiro minuloročné OH.


Ako informovala agentúra AP, COB na uvoľnený post okamžite dosadil doterajšieho viceprezidenta Paula Wanderleya. Nuzman šéfoval Brazílskemu olympijskému výboru 22 rokov, Wanderley odslúži ešte tri roky z Nuzmanovho funkčného obdobia. "Je to pre nás všetkých úľava. Rezignácia prezidenta urýchli vyriešenie problému," vyhlásil Wanderley po vymenovaní do novej funkcie.

Nuzmanovi, ktorý šéfoval aj organizačnému výboru minuloročnej olympiády, už predtým pozastavil členstvo Medzinárodný olympijský výbor. MOV na základe Nuzmanových obvinení prijal i niekoľko ďalších sankcií, vrátane suspendácie COB, keďže ten spolu s jeho prezidentom zodpovedali za kandidatúru Ria de Janeiro v roku 2009. V praxi to znamená zmrazenie dotácií a platieb od MOV do COB. Na brazílskych športovcov toto rozhodnutie nemá vplyv a na ZOH 2018 v Pjongčangu môžu štartovať pod svojou vlajkou.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemeckí futbalisti si 14. novembra v Kolíne zahrajú s Francúzmi
<< predchádzajúci článok
Futbalisti SR možno v novembri odohrajú doma zápas proti USA

Nuzman poslal z väzenia rezignačný list, nahradil ho Wanderley - diskusné fórum čitateľov