Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

26. februára 2010

O ceny Empire bojuje i Avatar a Nehanební bastardiNomináciám na britské divácke filmové Empire Awards 2010 vládnu sci-fi Avatar Jamesa Camerona a Nehanební bastardi Quentina Tarantina. Obe snímky si vyslúžili po päť ...Zdieľať
Foto: SITA/AP


BRATISLAVA 26. februára (WEBNOVINY) - Nomináciám na britské divácke filmové Empire Awards 2010 vládnu sci-fi Avatar Jamesa Camerona a Nehanební bastardi Quentina Tarantina. Obe snímky si vyslúžili po päť nominácií na ocenenia, o ktorých rozhodujú čitatelia a čitateľky magazínu Empire. Spolu s filmami Star Trek, District 9 a Smrť čaká všade sú nominované v kategórii Najlepší film, pričom oba majú i nominácie v žánrových kategóriách, za herecké výkony a réžiu. Bastardi sa spolu so snímkami Harry Brown, Verejní nepriatelia, Smrť čaká všade a Sherlock Holmes uchádzajú o titul Najlepší triler, zatiaľ čo Avatar zabojuje s filmami Moon, Star Trek, District 9 a Imaginarium Dr. Parnassa o cenu pre Najlepšie sci-fi alebo fantasy. V kategórii Najlepší britský film sú nominované snímky Harry Brown, Imaginarium Dr. Parnassa, Škola života, Nowhere Boy a In The Loop. Päticu nominovaných za réžiu tvoria: James Cameron (Avatar), Neill Blomkamp (District 9), JJ Abrams (Star Trek), Quentin Tarantino (Nehanební bastardi) a Kathryn Bigelow (Smrť čaká všade).

Za herecké výkony sú nominovaní herci Sir Michael Caine (Harry Brown), Christoph Waltz (Nehanební bastardi), Robert Pattinson (Twilight sága: Nov), Sam Worthington (Avatar) a Robert Downey Jr. (Sherlock Holmes) a herečky Anne-Marie Duff (Nowhere Boy), Carey Mulligan (Škola života), Zoe Saldana (Avatar), Emily Blunt (Kráľovná Viktória) a Mélanie Laurent (Nehanební bastardi). Dvadsaťštyriročná Carey Mulligan má okrem toho druhú nomináciu v kategórii Najlepší nováčik, kde sa postaví proti štvorici Aaron Johnson (Nowhere Boy), Sharlto Copley (District 9), Anna Kendrick (Lietam v tom / Twilight sága: Nov) a Katie Jarvis (Fish Tank).

Hlasovanie na webovej stránke www.empireonline.com/awards2010/votek potrvá do 10. marca a víťazov Empire Awards vyhlásia 28. marca v Londýne.

SITA

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Jedným z víťazov cien špeciálne pre 3D je Avatar (24. 2. 2010)
 Nomináciám na Saturn Awards vládne Avatar (19. 2. 2010)
 James Cameron píše knihu založenú na filme Avatar (19. 2. 2010)
 Avatar pokoril aj posledný rekord Titanicu (4. 2. 2010)
 V Číne popreli premenovanie vrchu na Avatar (29. 1. 2010)
 Diváckym filmom roka 2009 podľa Kinema je Avatar (27. 1. 2010)
 Avatar je najúspešnejší film, potvrdili štúdiá (27. 1. 2010)
 Avatar prekonal rekordné tržby Titanicu (26. 1. 2010)
 Zahraniční novinári ocenili Avatar Jamesa Camerona (18. 1. 2010)
 FILMOVÍ ANALYTICI: Avatar spôsobí boom 3D filmov (6. 1. 2010)nasledujúci článok >>
Video: Ľudské telo ako stroj
<< predchádzajúci článok
Pohoda 2010: Jose Gonzalez – nežne silný pesničkár