Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. novembra 2012

Obrazom: Deduškovia na kolesách brázdili upršané AnglickoCesty v Londýne sa preniesli v čase pred rok 1905 a približne 500 účastníkov tradičnej rely veteránov na trase Londýn - Brighton si nenechalo pokaziť náladu ani silným dažďom. "Mali ...Zdieľať
deduskovia na kolesach uhanali lond LONDÝN 4. novembra (WEBNOVINY) - Cesty v Londýne sa preniesli v čase pred rok 1905 a približne 500 účastníkov tradičnej rely veteránov na trase Londýn - Brighton si nenechalo pokaziť náladu ani silným dažďom.


"Mali sme na trati veľké kaluže vody, ale preteky stále pokračujú," povedala pre BBC hovorkyňa podujatia Helen Holnessová.

Svojho "deduška na kolesách" prišiel prevetrať aj bubeník Nick Mason z legendárnej kapely Pink Floyd, herec Tony Hirst aj pretekár Sir Stirling Moss.

Samotný závod je najmä stretnutie ľudí so záľubou v autách vyrobených pred rokom 1905.

Ako pre BBC povedal jeden z účastníkov pretekov a známy bežec Duncan Philips, posledný bude musieť kúpiť všetkým zmrzlinu.

Obrazom: Preteky veteránov v Anglicku


Závody pod záštitou britského Kráľovského automobilového klubu patria k najstarším na svete. Prvýkrát sa uskutočnili v roku 1896, keď 33 účastníkov vyrazilo na cestu k moru. Do prístavného mesta nakoniec dorazilo len 14 pretekárov.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Raketoplán Atlantis čaká zaslúžený odpočinok
<< predchádzajúci článok
Poľského exilového prezidenta pochovali druhýkrát