Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. apríla 2019

Odchádzajúci minister dopravy Dan Ťok sa vzdal poslaneckého mandátuNa archívnej snímke Dan Ťok.Zdieľať
Na archívnej snímke Dan Ťok. Foto: TASR/Branislav Račko
Praha 15. apríla (TASR) - Český minister dopravy Dan Ťok (ANO) končí nielen v čele tohto rezortu, ale aj v Poslaneckej snemovni. Podľa informácií denníka Právo sa v pondelok notárskym zápisom vzdal poslaneckého mandátu.


Jeho nástupkyňou za Karlovarský kraj má byť Iva Kalátová, členka mestského zastupiteľstva v meste Rotava. Poslanecký sľub má zložiť v utorok na začiatku aprílovej schôdze dolnej parlamentnej komory.

Ťok v uplynulých dňoch pri oznámení svojej rezignácie na ministerský post hovoril o tom, že zloženie poslaneckého mandátu si premyslí.

Svoj odchod z ministerského kresla zvažoval Ťok viac ako rok. Už v máji 2018 vyhlásil, že premýšľa o demisii. Vtedy mu prekážalo, že necíti podporu od premiéra Andreja Babiša a hnutia ANO vo veci mýtneho systému. Na jeho odchod tiež tlačili komunisti.

Aj keď Ťoka často kritizovala opozícia i verejnosť, stal sa doteraz najdlhšie slúžiacim ministrom dopravy. Do čela rezortu nastúpil za vlády Bohuslava Sobotku v roku 2014 ako nestraník za hnutie ANO.

Ťokov nástupca Vladimír Kremlík pôsobí ako námestník pre právne služby a hospodárenie s majetkom na Úrade pre zastupovanie štátu vo veciach majetkových. Babiš už skôr naznačil, že na rezorte dopravy chce manažéra, nie politika hnutia ANO.

Spolu s Ťokom skončí vo vláde aj ministerka priemyslu Marta Nováková. Jej nástupcom má byť Karel Havlíček, ktorý je šéfom Asociácie malých a stredných podnikateľov a živnostníkov a podpredsedom vládnej Rady pre výskum, vývoj a inovácie, pripomína spravodajský server Novinky.cz.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prieskum: Za kancelárku by si Nemci zvolili Krampovú-Karrenbauerovú
<< predchádzajúci článok
Švejna: Nový zákon o sociálnom poistení bude predkladať ďalšia vláda

Odchádzajúci minister dopravy Dan Ťok sa vzdal poslaneckého mandátu - diskusné fórum čitateľov