13. januára 2015

Ovečkin vzal Bondrovi klubový rekord, Washingtonu pomohol k víťazstvu

Kapitán Washington Capitals Alexander Ovečkin oslavuje so spoluhráčmi gól v druhej tretine zápasu proti Coloradu Avalanche, v pondelok 12. januára 2015 vo Washingtone. Foto: TASR/AP
New York 13. januára (TASR) - Hokejisti Washingtonu zdolali v zámorskej NHL na svojom ľade Colorado 2:1 vďaka presnému zásahu Alexandra Ovečkina. Pre ruského útočníka to bol už 74. víťazný gól v drese Capitals, čím sa dostal na čelo historickej tabuľky klubu pred Slováka Petra Bondru.

Ovečkin rozhodol o triumfe Washingtonu na konci druhej tretiny svojim 22. gólom v sezóne. Brankár Braden Holtby sa na víťazstve podieľal 31 úspešnými zákrokmi. Colorado prerušilo trojzápasovú sériu duelov s plým bodovým ziskom.

Video stretu Alexandra Ovečkina a Gabriela Landeskoga v zápase 13. januára 2015:

Philadelphia si doma poradila s Tampou Bay 7:3, najvýraznejšie sa pod to s bilanciou 1+2 podpísal švajčiarsky obranca Mark Streit. "Letci" rozhodli v druhej časti hry, v ktorej zaznamenali až päť gólov. Český útočník Jakub Voráček si vďaka presnému zásahu a asistencii upevnil post lídra kanadského bodovania celej súťaže.