Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. júla 2007

Padli tri telpotné rekordy, nateraz sú asi poslednéV Lučenci dnes namerali rovných 35 stupňa Celzia, čím sa prekonal rekord z roku 1964, kedy bolo 33,3 °C. V Kamenici nad Cirochou dnes bolo 36,6 °C, neplatí už rekord rovnako z roku 1964, kedy ...Zdieľať

BRATISLAVA 22. júla (WEBNOVINY) - V Lučenci dnes namerali rovných 35 stupňa Celzia, čím sa prekonal rekord z roku 1964, kedy bolo 33,3 °C. V Kamenici nad Cirochou dnes bolo 36,6 °C, neplatí už rekord rovnako z roku 1964, kedy namerali 33,8 stupňa. Najstarší rekord dnes padol v Košiciach, kde teplota vystúpila na 35,7 stupňa Celzia, dovtedy platila najvyššia nameraná denná teplota z roku 1939, a to rovných 35 stupňov. Dnes na Slovensku teda padli tri rekordy, na nejaký čas budú zrejme posledné. Podľa Jozefa Kozuba zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) totiž v ďalšom týždni už podobne vysoké teploty nehrozia a rekordy teda padať nebudú.

Teploty by budúci týždeň mali len výnimočne vystúpiť na 35 °C, aj to len v pondelok a v stredu. V utorok meteorológovia očakávajú teploty pod 30 stupňov Celzia. Celý týždeň by malo byť premenlivé, chladnejšie počasie, veľké množstvo zrážok sa neočakáva. Rovnako netreba počítať ani so silným vetrom.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Les v Slovenskom raji stále horí
<< predchádzajúci článok
Taliban predĺžil ultimátum na vydanie Juhokórejčanov