Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

10. apríla 2021

Pápež František vyjadril sústrasť kráľovnej Alžbete II. a ocenil oddanosť princa Filipa rodinePápež František vyjadril britskej kráľovnej Alžbete II. úprimnú sústrasť ...Zdieľať
papez frantisek 676x479 10.4.2021  - Pápež František vyjadril britskej kráľovnej Alžbete II. úprimnú sústrasť nad smrťou jej manžela princa Filipa. V telegrame, ktorý poslal 94-ročnej vdove, uviedol, že ho smrť princa veľmi zarmútila.


Svätý Otec v ňom takisto ocenil princovu "oddanosť manželstvu a rodine, významnú službu verejnosti a angažovanosť voči vzdelaniu a pokroku budúcich generácií". Pápež zároveň poslal kráľovnej a všetkým trúchliacim požehnanie.

Princ Filip zomrel v piatok vo veku 99 rokov. "Jej veličenstvo Kráľovná s hlbokým zármutkom oznamuje úmrtie jej milovaného manžela, jeho kráľovskej výsosti princa Filipa, vojvodu z Edinburghu. Jeho kráľovská výsosť zomrela dnes ráno pokojne na hrade Windsor," oznámil Buckinghamský palác.

Detaily o pohrebe, ktorý sa bude konať v Kaplnke svätého Juraja na hrade Windsor, plánujú oznámiť počas víkendu. Je už známe, že to podľa princovho želania nebude štátny pohreb.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež František vyjadril sústrasť kráľovnej Alžbete II. a ocenil oddanosť princa Filipa rodine © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Atlantic City a jeho kasína zažili vlani najhorší rok v histórii, zisky sa prepadli o vyše 80 percent
<< predchádzajúci článok
Prvá covidová hra v GUnaGU čaká ako zakliata princezná na zobudenie

Pápež František vyjadril sústrasť kráľovnej Alžbete II. a ocenil oddanosť princa Filipa rodine - diskusné fórum čitateľov