Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. februára 2006

Pápež prijal vo Vatikáne manželku prezidenta USAPápež Benedikt XVI. prijal vo štvrtok na súkromnej 15 minútovej audiencii americkú prvú dámu Lauru Bushovú. Bushovú odetú v tradičnom čiernom odeve s mantilou (čipkovým šálom) na vlasoch ...Zdieľať

VATIKÁN 9. februára (WN/SITA/AFP) - Pápež Benedikt XVI. prijal vo štvrtok na súkromnej 15 minútovej audiencii americkú prvú dámu Lauru Bushovú. Bushovú odetú v tradičnom čiernom odeve s mantilou (čipkovým šálom) na vlasoch sprevádzala jedna z jej dcér - dvojičiek Barbara a americký ambasádor pri Svätej stolici Francis Rooney. Počas tradičnej výmeny darov pápež dostal striebornú misu, Bushová pápežskú medailu a ruženec. Podľa kardinála Alfonsa Lopeza Trujilla má Vatikán a Bushova administratíva rovnaké názory v oblastiach ako "rodina, potraty a bezpečný sex", rozchádzajú sa však napríklad v riešení irackej krízy. Kardinál tiež ocenil Bushovu nomináciu dvoch katolíckych sudcov do amerického Najvyššieho súdu.

Manželku prezidenta Busha, ktorá povedie americkú delegáciu na piatkovom otvorení zimnej olympiády v Turíne prijal aj blízky rodinný priateľ, taliansky premiér Silvio Berlusconi.

FOTO:SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podľa opozície predčasné voľby sú jediným východiskom
<< predchádzajúci článok
SARIO sprostredkovala v BSK investície za 255 mil. eur