Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

26. februára 2020

Pavián mal podstúpiť vazektómiu, ale utiekol s dvomi samičkami a postaral sa o senzáciu (video)


Tagy: pavián útek

Obyvateľom Sydney sa v utorok postarali o zábavu tri paviány, ktoré pri prevoze do nemocnice utiekli z auta. Trojica pobehovala podvečer po parkovisku pri Royal Prince Alfred Hospital v sydneyskom Camperdowne. Podľa ...Zdieľať
gettyimages 1062304050 676x452 26.2.2020  - Obyvateľom Sydney sa v utorok postarali o zábavu tri paviány, ktoré pri prevoze do nemocnice utiekli z auta. Trojica pobehovala podvečer po parkovisku pri Royal Prince Alfred Hospital v sydneyskom Camperdowne. Podľa portálu verejnoprávnej televízie ABC primáty, ktoré by mohli zaútočiť, ak by sa cítili ohrozené, už chytili.


Minister zdravotníctva štátu Nový Južný Wales Brad Hazzard pre ABC potvrdil, že paviány - samec a dve samice - utiekli z nákladného auta, keď ich prevážali z kolónie na západnom predmestí Sydney do výskumného zariadenia pre zvieratá v nemocnici.

Tam má 15-ročný samec v stredu podstúpiť vazektómiu. Samičky ho sprevádzali preto, aby vďaka nim zostal pokojný. "Uskutoční sa operácia a potom sa samec s dvoma samicami vráti do kolónie," vysvetlil Hazzard.

Hazzard uviedol, že už nariadil ministerstvu zdravotníctva a výskumnému zariadeniu, aby spísali o prípade podrobnú správu. Prioritou pri chytení paviánov bol podľa neho ich blahobyt, ale aj bezpečnosť verejnosti. Primáty sa však podľa jeho slov "správali bezchybne". Na ich chytení sa podieľali zamestnanci zoologickej záhrady Taronga.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Pavián mal podstúpiť vazektómiu, ale utiekol s dvomi samičkami a postaral sa o senzáciu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: pavián útek
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vedci prvýkrát zistili dýchateľný kyslík mimo Mliečnej dráhy, 580 miliónov svetelných rokov od Zeme
<< predchádzajúci článok
Obdobie medvedieho cesnaku sa blíži!

Pavián mal podstúpiť vazektómiu, ale utiekol s dvomi samičkami a postaral sa o senzáciu (video) - diskusné fórum čitateľov