Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Reality show    SuperStar

06. júna 2006

Peter Cmorik uvedie album Nádherný deň 19. júnaDva mesiace po rozhlasovej premiére singla Dážď predstaví Peter Cmorik svoj debutový album Nádherný deň. Hudobná novinka vznikala v spolupráci spevákovho manažéra Jozefa Šeba a producenta albumu ...Zdieľať

BRATISLAVA 6. júna (WN/SITA) - Dva mesiace po rozhlasovej premiére singla Dážď predstaví Peter Cmorik svoj debutový album Nádherný deň. Hudobná novinka vznikala v spolupráci spevákovho manažéra Jozefa Šeba a producenta albumu Juraja Kupca, ktorý Petrovi poskytol svoje nahrávacie štúdio vo Váhovciach. Druhá slovenská SuperStar nahrávala svoj debut so štvoricou významných slovenských inštrumentalistov. "Som veľmi rád, že na ňom spolupracovali výborní muzikanti - Marcel Buntaj na bicích, Martin Gašpar hral na base, Juraj Tatár na klávesoch a Juraj Kupec na gitaru," predstavuje muzikantov Peter, ktorý si okrem spevu zahral aj na gitare. Nádherný deň podľa neho vznikal takmer rok, počas ktorého zbierali pesničky, pracovali s textami a Peter absolvoval víťazné ťaženie s názvom SuperStar 2. Práve po skončení súťaže začalo "ozajstné nahrávanie albumu." "Intenzívne sa nahrávalo od skončenia súťaže - skoro dva mesiace. Predtým už boli hotové demá a cez SuperStar začali nahrávať sami muzikanti. Môj spev som nahrával tak jeden a pol mesiaca," prezrádza Peter. Dvadsaťšesťročný Cmorik prispel na album štyrmi kompletnými piesňami: titulnou Nádherný deň, bonusom Walking streets in the rain a piesňami Farby a Som nad vecou. "Čo sa týka hudby, tak väčšinu piesní zložil Juraj Kupec, ostatné ja. Väčšina textov je z môjho pera a ešte tam máme texty od Mira Juriku, od Ivana Hoffmana a ešte aj Jurko Kupec s Jožkom Šebom napísali jeden text," opísal obsah svojho debutu.

Prvý videoklip vznikne už počas budúceho týždňa. Voľba padla na pilotný singel Dážď, ktorý sa od svojej premiéry drží v prvej dvadsiatke najhranejších skladieb v slovenských rádiách, pričom tri týždne strávil v prvej trojke. To, ako bude videoklip vyzerať, Peter podľa vlastných slov nechá na odborníkov. Réžie sa chopí Martin Štelbaský, ktorý má na svedomí viaceré videoklipy kapiel Nocadeň, Desmod alebo Gladiator.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kidmanová začala boj proti paparazzom
<< predchádzajúci článok
Herečka Mia Farrow opäť nakrúca filmy