Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    F1

26. marca 2023

Piquet dostal pokutu 884.000 eur za rasistické urážanie HamiltonaPiqueta zažalovali štyri ľudskoprávne organizácie pre morálnu ujmu a žiadali odškodné vo výške desať miliónov realov. Súd však čiastku znížil na polovicu, informovala agentúra AP.Zdieľať
Piquet dostal pokutu 884.000 eur za rasistické urážanie Hamiltona

Bývalý brazílsky jazdec F1 Nelson Piquet musí zaplatiť odškodné päť miliónov realov (v prepočte približne 884.000 eur). Súd ho potrestal za rasistické a homofóbne urážky na adresu sedemnásobného majstra sveta Lewisa Hamiltona.


Sedemdesiatročný Piquet sa v rozhovoroch z roku 2021 o Hamiltonovi vyjadril urážlivo niekoľkokrát. Po prvý raz v súvislosti s nehodou na Veľkej cene Veľkej Británie po kolízii s Maxom Verstappenom, ktorého partnerkou je Piquetova dcéra Kelly. Hamiltona nazval "neguinho". Majster sveta z rokov 1981, 1983 a 1987 druhýkrát Hamiltona urazil, keď opisoval, ako Brit v roku 2016 prišiel o titul v súboji s Nicom Rosbergom. Piquet sa neskôr síce Hamiltonovi ospravedlnil, zároveň však vyhlásil, že je potrebné zmeniť "toto zastaralé myslenie".

Piqueta následne zažalovali štyri ľudskoprávne organizácie pre morálnu ujmu a žiadali odškodné vo výške desať miliónov realov. Súd však čiastku znížil na polovicu, informovala agentúra AP.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Debutant Broadhead gólom zmrazil Chorvátov: Obrovský výsledok
<< predchádzajúci článok
NHL: Halák triumfoval na Floride, Fehérváry musel stráviť krutú prehru