Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

26. januára 2012

Plesová sezóna v Bratislave vyvrcholí tradičným bálomV hlavnom meste bude vyvrcholenie plesovej sezóny opäť patriť Bratislavskému bálu. Jeho už jedenásty ročník sa bude konať 18. februára od 19:30 v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava. ...Zdieľať
rotary ples BRATISLAVA 26. januára (WEBNOVINY) – V hlavnom meste bude vyvrcholenie plesovej sezóny opäť patriť Bratislavskému bálu. Jeho už jedenásty ročník sa bude konať 18. februára od 19:30 v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava.


Záštitu nad reprezentačným bálom hlavného mesta a Bratislavského samosprávneho kraja prevzal primátor Milan Ftáčnik, podľa ktorého máva podujatie “tradične dobrú atmosféru a je bodkou za plesovou sezónou”.

Bratislavský samosprávny kraj a hlavné mesto v tomto prípade podľa Ftáčnika vystupujú ako partneri. “Každý sa podieľame tým, čo máme,” myslí si primátor, podľa ktorého má byť bál “na vysokej úrovni, ale primeraný”, keďže mesto nemá peniaze na rozhadzovanie. "Sme skromnejší a myslím si, že je to primerané tomu roku, v ktorom sa bál koná,” dodal.

Ako doplnil predseda kraja Pavol Frešo, organizácia je lacnejšia aj v tom, že sčasti bál obslúžia študenti krajských stredných škôl. Organizátorom bálu je Bratislavské kultúrne a informačné stredisko. Vstupenky v hodnote 170 a 210 eur je možné kúpiť v pracovné dni do 17. februára v pokladni Mestského divadla P. O. Hviezdoslava na Laurinskej ulici. Program tohtoročného Bratislavského bálu bude bohatý. Ani tentokrát nebude chýbať odovzdávanie ceny Júliusa Satinského Bratislavská čučoriedka.

V rámci hudobného programu sa môžu návštevníci tešiť na Big Band Gustava Broma pod vedením Vlada Valoviča, skupinu Bratislava Hot Serenaders, ktorá vystúpi s Milanom Lasicom. Hosťom večera bude Marie Rottrová. Ako uviedol riaditeľ BKIS Vladimír Grežo, vystúpia aj Vidiek či Anita Soul. Do tanca bude hrať Metropolitný orchester. Večer budú moderovať Iveta Malachovská a Vlado Vondrák.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Nemecku po vyše 60 rokoch vyjde Mein Kampf. Scenzurovaný
<< predchádzajúci článok
Azerbajdžan bude mať budovu, ktorá siaha až do nebies