Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

26. januára 2012

V Bojniciach budú na Valentína hľadať symboly láskyAj na Bojnickom zámku už čoskoro oslávia sviatok všetkých zaľúbených. Pre návštevníkov pripravili v dňoch 11., 12. a 14. februára akciu s názvom Hľadajme spolu symboly lásky. ...Zdieľať
bojnice Aj na Bojnickom zámku už čoskoro oslávia sviatok všetkých zaľúbených. Pre návštevníkov pripravili v dňoch 11., 12. a 14. februára akciu s názvom Hľadajme spolu symboly lásky.


Pôjde o špeciálne valentínske prehliadky, počas ktorých budú môcť ľudia hľadať a spoznávať symboly lásky, ako aj ich históriu a význam. "Okrem známeho srdca sa k láske viaže aj brečtan, lipa, ruža, prsteň či holubica, ako aj niektoré druhy rastlín, farieb a drahých kameňov. Pri túžbe pripútať k sebe osobu opačného pohlavia ponúkneme aj niekoľko magických tipov, ako na to," povedala Lucia Sokolová z oddelenia marketingu a služieb Slovenského národného múzea – Múzea Bojnice.

Pre spestrenie prehliadky, ako aj na preverenie partnerstva je pre návštevníkov pripravených niekoľko súťaží. Tie ukážu, ako sa partneri navzájom poznajú, vnímajú či počúvajú. Víťazi viacerých súťaží sa stanú držiteľmi Certifikátu vernosti.

Návštevníci budú môcť nahliadnuť do Zlatej sály, v ktorej sa na chvíľu stanú súčasťou sobášneho obradu. "A ako to zvyčajne býva, k svadbe neodmysliteľne patrí aj svadobná hostina. V Huňadyho sále porovnáme, akú podobu mala svadobná hostina kedysi a dnes," dodala Sokolová.

Bojnický zámok bude počas valentínskej akcie otvorený od 10:00 do 16:00, v pondelok 13. februára bude zatvorený.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tisíce ľudí protestovali v Poľsku proti zásahom do internetu
<< predchádzajúci článok
V Iraku zaútočili na dom policajta, bomba zabila 10 ľudí