Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

23. apríla 2012

Plynári vlani zarobili viac ako pol miliardy eurSkupina Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) dosiahla v minulom roku konsolidovaný čistý zisk vo výške 564 mil. eur, čo je oproti predchádzajúcemu roku približne na rovnakej úrovni. ...Zdieľať
spp BRATISLAVA 23. apríla (WEBNOVINY) - Skupina Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) dosiahla v minulom roku konsolidovaný čistý zisk vo výške 564 mil. eur, čo je oproti predchádzajúcemu roku približne na rovnakej úrovni.


Ako informoval hovorca SPP Peter Bednár, na kladnom hospodárskom výsledku skupiny sa rovnako ako v predchádzajúcich rokoch podieľali najmä príjmy z činností súvisiacich s medzinárodnou prepravou zemného plynu.

Firma vlani evidovala konsolidované výnosy z predaja výrobkov a služieb v objeme 3,163 mld. eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o takmer 5 %.

Štát, ako 51-percentný akcionár SPP, by si mohol vďaka minuloročnému hospodáreniu prilepšiť o vyše 287 mil. eur, ktoré by mal dostať vo forme dividend. “Vďaka dosiahnutým výsledkom v roku 2011 odvedú spoločnosti skupiny SPP spomedzi všetkých firiem na Slovensku jeden z najväčších príspevkov do štátneho rozpočtu, a to najmä vo forme dividend z 51 % podielu štátu a daní,“ uviedol predseda predstavenstva SPP Jean-Jacques Ciazynski.

Podľa plynárov negatívne ovplyvnila hospodárenie firmy okrem iného regulačná politika v segmente domácnosti, vďaka ktorej vraj zaznamenali vlani stratu vo výške 50 mil. eur. “Výkaz ziskov a strát potvrdzuje stratu regulovanom v segmente domácností nielen za minulý rok v spomínanej výške, ale aj za rok 2010, a to vo výške viac ako 73 mil. eur,“ konštatoval Bednár.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Za zrážku v Holandsku môže vlak, ktorý išiel na červenú
<< predchádzajúci článok
Izraelskí spisovatelia žiadajú odsúdenie Grassa

Plynári vlani zarobili viac ako pol miliardy eur - diskusné fórum čitateľov