Po stredajšom zápase skončili dvaja futbalisti v nemocnici

Dvaja futbalisti v nemocnici a celkovo traja zranení Angličania - aj ...

klaas jan huntelaar Výsledok stredajšieho zápasu:

Anglicko - Holandsko 2:3 (0:0)
Góly: 85. Cahill, 90.+1 A. Young - 57. a 90.+2 Robben, 59. Huntelaar LONDÝN 1. marca (WEBNOVINY) - Dvaja futbalisti v nemocnici a celkovo traja zranení Angličania - aj taká je bilancia stredajšieho medzištátneho prípravného stretnutia s Holandskom v londýnskom Wembley.

V 59. min zvýšil Klaas-Jan Huntelaar už na 2:0 pre hostí, ale zrazil sa pri tom hlavou s Chrisom Smallingom. Obaja zostali ležať na trávniku, Smallinga vyniesli na nosidlách, autor druhého holandského gólu odkráčal po vlastných s obviazanou hlavou. Tržné rany im museli ošetriť v nemocnici.

"Huntelaara sme poslali do nemocnice, pretože sme sa obávali o jeho hlavu. V šatni vyzeral lepšie ako na trávniku, ale rozhodli sme sa, že bude lepšie, keď ho vyšetria," referoval pre BBC holandský tréner Bert van Marwijk. Smalling bol na tom ešte horšie, mal hlbokú tržnú ranu.

"Nevyzeralo to pekne, odviezli ho do nemocnice. Hovoril som s ním a bol otrasený. Myslíme na neho a dúfame, že čoskoro bude v poriadku," priblížil stav obrancu Manchestru United debutant na lavičke anglického A-mužstva Stuart Pearce. Zoznam domácich strát sa Smallingom iba začínal. Už v 33. min sa zápas skončil pre Stevena Gerrarda.

"Začal cítiť zadný stehenný sval, stiahli sme ho z preventívnych dôvodov. Aj tak mal odohrať iba 45 minút," prezradil Pearce. Stredopoliara FC Liverpool nahradil v zostave Daniel Sturridge z Chelsea, ale aj ten musel odstúpiť pre opuchnutý palec na nohe v úplnom závere, keď sa lámal chlieb.

Domáci prehrávali 0:2, ale v 85. min Gary Cahill a v nadstavenom čase Ashley Young vyrovnali. Posledné slovo mal však autor úvodného gólu Arjen Robben, ktorý v druhej minúte nadstavenia upravil na konečných 3:2 pre hostí.

England 2-3 Holland (Friendly) by goalsarena2012-2