Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. júna 2024

Po tragickom výbuchu v Chorvátsku zatkli českého občana, údajne dovolil dieťaťu vziať si granát z vojenskej zónyV Chorvátsku zatkli českého občana preto, že údajne dovolil svojmu 9-ročnému dieťaťu vziať si výbušné zariadenie z vojenskej zóny. Zariadenie neskôr explodovalo a dieťa zabilo. Uviedla to v piatok chorvátska ...Zdieľať
gettyimages 1305787287 676x507 21.6.2024 (SITA.sk) - V Chorvátsku zatkli českého občana preto, že údajne dovolil svojmu 9-ročnému dieťaťu vziať si výbušné zariadenie z vojenskej zóny. Zariadenie neskôr explodovalo a dieťa zabilo. Uviedla to v piatok chorvátska polícia.


Podľa polície 46-ročný muž v stredu bez povolenia vstúpil na vojenský výcvikový pozemok v strednom Chorvátsku a svojmu dieťaťu tam dovolil zobrať výbušné zariadenie a priniesť ho do osobného auta.

Keď sa auto neskôr cestou pokazilo a zastavilo, dieťa vybralo výbušné zariadenie, ktoré potom explodovalo, pričom dieťa zabilo a zranilo ďalších troch ľudí, dodala polícia. Nezverejnila však, o akú výbušninu išlo. Polícia nezverejnila ani pohlavie dieťaťa, ale podľa niektorých médií išlo o chlapca.

Otec chlapca čelí obvineniu zo spáchania „vážneho trestného činu proti verejnej bezpečnosti“ v súvislosti s „ohrozením života a majetku nebezpečným činom alebo zariadením,“ uviedla chorvátska polícia. Explózia sa odohrala neďaleko pobrežného mesta Zadar.

Blízki rodín, ktorým sa v Chorvátsku nešťastie stalo, v stredu pre český spravodajský portál TN.cz uviedli, že výbušninu našiel chlapec v lese po tom, ako pre poruchu auto zastavilo na malom parkovisku. Údajne išlo o granát, ktorý explodoval, keď sa chlapec vracal k autu.


Zdroj: SITA.sk - Po tragickom výbuchu v Chorvátsku zatkli českého občana, údajne dovolil dieťaťu vziať si granát z vojenskej zóny © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinská armáda presunula vojenské jednotky na posilnenie obrany mesta Časiv Jar v Doneckej oblasti
<< predchádzajúci článok
Andrej Danko verí, že prezident Pellegrini podpíše zákon o Slovenskej televízii a rozhlase